Kacper Wróblewski na mecie Rajdu Śląska - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel ukończyli Rajd Śląska, choć od pierwszego oesu. załoga ORLEN Team zmagała się z problemami na trasie, zdołała jednak ukończyć zawody i ponownie sięgnąć po dodatkowe punkty na Power Stage.

Rajdy Wroblewski

Rajd Śląska to dla Kacpra Wróblewskiego niemal domowa impreza. Na południu województwa śląskiego zawodnik z Żywca debiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Tym większe były też ambicje załogi ORLEN Team oraz jej kibiców i tym większe było rozczarowanie, gdy już na pierwszym oesie okazało się, że Kacper i Jakub mają problemy z samochodem. Silnik ich Skody Fabii R5 nie rozwijał pełnej mocy co praktycznie przekreśliło szanse duetu Wróblewski/Wróbel na walkę o czołowe lokaty.

- Kiedyś niełatwe chwile sportowców oglądałem jako kibic, a dziś sam wiem, jak trudne są to momenty dla każdego ambitnego człowieka. Chęć zwycięstwa musi ustąpić miejsca rozczarowaniu, a pokora zastąpić radość. Rajd to już egzamin po długich przygotowaniach, ale nawet te najlepsze nie dają nam odporności na pecha. Do Rajdu Śląska byliśmy solidnie przygotowani, ale zawiódł nas samochód – mówił rozgoryczony Wróblewski.

Prowadzone przez Wróblewskiego auto zaczęło lepiej działać w końcówce rajdu, co od razu przełożyło się na czasy osiągane przez załogę ORLEN Team. Przedostatni odcinek ukończyli na drugiej pozycji, a od zwycięstwa dzieliło ich raptem 1,5 s. Pomimo problemów, Kacper i Kuba postarali się o wywiezienie z Chorzowa jak największej liczby punktów. Kluczem do realizacji tego celu była postawa i jazda na kończącym zmagania Power Stage. Na tym dodatkowo punktowanym oesie zajęli 3. miejsce, zdobywając dzięki temu 3 punkty do klasyfikacji mistrzostw. W klasyfikacji generalnej załoga ORLEN Team uplasowała się na 14. pozycji.

- Choć walka o podium szybko się dla nas skończyła, to postaraliśmy się wycisnąć co się da i atakować tak mocno, jak to możliwe. To nie było łatwe, bo awaria w domowym rajdzie, na który tak mocno się czeka, zawsze jest deprymująca. Cieszę się, że się nie poddaliśmy i to jest pozytywna wiadomość, jaką wywozimy z Chorzowa. Gdy wszystko działało, to notowaliśmy czasy na podium, co pokazuje, że miejsce w pierwszej trójce potencjalnie było w naszym zasięgu. Dziękuję wszystkim, którzy niezawodnie nas wspierają i są z nami w tych niełatwych momentach. To moc, jakiej nie daje żaden silnik – podsumował Kacper Wróblewski.

- Po naprawie samochodu byliśmy w stanie nawiązać rywalizację z czołową dwójką zawodów, która walczyła o zwycięstwo w rajdzie. Szkoda, ale takie też są uroki tego sportu. Czasami nie jesteśmy w stanie podjąć rękawicy i to nie z naszej winy. Najważniejsze, że odnaleźliśmy się w nowym dla nas samochodzie i na pewno na kolejnych rajdach tanio skóry nie sprzedamy – mówił Jakub Wróbel.

Drugie z rzędu zwycięstwo w rundzie polskiego czempionatu odniósł znany ze startów w WRC fiński duet Jari Huttunen/Miko Lukka (Hyundai i20 R5). Drugi stopień podium wywalczył dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb, którego pilotował Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5), a na trzecim miejscu uplasowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Volkswagen Polo GTI R5).

Kolejnym startem Wróblewskiego i Wróbla ma być Rajd Świdnicki Krause – trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Nieoficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu Śląska 2020: 

 1. Jari Huttunen/Miko Lukka (Hyundai i20 R5) 52:30,5 s
 2. Grzegorz Grzyb/Michał Poradzisz (Skoda Fabia R5) +7,3 s
 3. Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Volkswagen Polo GTI R5) +32,3 s
 4. Łukasz Byśkiniewicz/Zbigniew Cieślar (Hyundai i20 R5) +41,3 s
 5. Łukasz Kotarba/Tomasz Kotarba (Citroen C3 R5) +1:06,6 s
 6. Jacek Jurecki/Michał Trela (Ford Fiesta Proto) +1:56,5 s
 7. Jarosław Kołtun/Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) +1:58,1 s
 8. Daniel Chwist/Kamil Heller (Volkswagen GTI R5) +2:09,1 s
 9. Jarosław Szeja/Marcin Szeja (Subaru Impreza STi) +2:31,3 s
 10. Chuchała/Włoch (Ford Fiesta Proto) +2:32,8 s

Punktacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po Rajdzie Śląska:

 1. Huttunen/Lukka 69 pkt
 2. Grzyb/Poradzisz 55 pkt
 3. Byśkiniewicz/Cieślar 38 pkt
 4. Kotarba/Kotarba 34 pkt
 5. Słobodzian/Hundla 27 pkt
 6. Kasperczyk/Syty 27 pkt
 7. Szeja/Szeja 24 pkt
 8. Jurecki/Trela 15 pkt
 9. Pryczek/Pryczek 13 pkt
 10. Kołtun/Pleskot 13 pkt
 11. Nowak/Grzelka 11 pkt
 12. Chwist/Heller 11 pkt
 13. Cieślak/Pochroń 9 pkt
 14. Lubiak/Borko 7 pkt
 15. Wróblewski/Wróbel 7 pkt
 16. Chuchała/Włoch 7 pkt
 17. Terlikowski/Burkat 6 pkt
 18. Typa/Gospodarczyk 4 pkt
 19. Chwietczuk/Baran 4 pkt
 20. Polok/Ciupka 3 pkt

 

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę