Ponad 200 zawodników pobiegło w Lipowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 16 października w Lipowej ponad 200 zawodników wystartowało w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim o Puchar Starosty Powiatu Żywieckiego. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy. Role współorganizatorów objęli Starostwo Powiatowe w Żywcu, Gmina Lipowa oraz Nadleśnictwo Węgierska Górka przy wsparciu Nadleśnictwa Sucha, Jeleśnia i Ujsoły.

polmaraton Lipowa

 Sympatycy biegów z całej Polski mieli okazję sprawdzić swoje siły na malowniczej trasie liczącej nieco ponad 21 km. Bieg wystartował niedaleko parkingu przy leśniczówce w Dolinie Zimnik, dalej biegacze wyruszyli na szczyt Skrzycznego przez Malinową Skałę. 

Zawodnicy na pokonanie trasy mieli 4 godziny, jednak najszybszemu uczestnikowi wystarczyło niecałe półtorej godziny. Biegacz klubu Biegiem przez Hybie Mariusz Miśkiewicz półmaraton ukończył z czasem 1:28:50, co dało mu pierwsze miejsce w kategorii M3 (40-49 lat). Pięć minut później linie mety przekroczył Piotr Koń z Alpin Sport Hoka Team – najszybszy w klasyfikacji M2 (30-39 lat). Podium w kategorii OPEN dopełnił Dominik Klimek (CKS Budowlani Częstochowa) z rezultatem 1:33:36, który okazał się najlepszy wśród panów w wieku 18-29 lat (M1). W grupie wiekowej 50-59 lat (M5) najlepszy czas uzyskał Tadeusz Klimek (Słońca Jury Stowarzyszenie Sportowe) – 1:45:48. Natomiast w najstarszej grupie wiekowej pierwszą pozycję zajął Andrzej Dobija z MKS Żywiec z wynikiem 1:49:02.

Wśród pań najlepszą kondycją wykazała się zawodniczka Carbon Silesia Sport Anna Skalska z rezultatem 1:51:57, zdobywając tym samym pierwsze miejsce w kategorii K3. Niecałe trzy minuty później finiszowała Agnieszka Golak (Runner s Power). Trzecia na mecie, pierwsza w klasyfikacji K1 była Angelika Noga z KS Sprint z czasem 1:56:04. W kategorii K2 z rezultatem 2:05:20 najlepszą lokatę obstawiła Edyta Szczęsna (Ciastki), natomiast w klasyfikacji K4 najlepsze miejsce zdobyła Iwona Papuga (Zadyszka Oświęcim). W grupie K5 pierwsza na metę dobiegła zawodniczka z Bielska-Białej Renata Jakubowska. Wśród mundurowych najlepszy czas osiągnął Przemysław Krupa - 1:41:14.

- Zawody udały się zarówno pod względem organizacyjnym jak również frekwencji. Poprawił się czas biegu, bo w ubiegłym roku ostatni zawodnik linie mety przekroczył po czasie 3 godziny 30 minut, a w tym roku było to 3:15. Myślę, że mimo dużego wysiłku wszyscy dobrze się bawili. Pogoda dopisała, zawodnicy nie mieli poważnejszej kontuzji, a to najważniejsze – mówił po zakończeniu biegu sędzia główny dr Bogusław Wyleciał.

Zadowolenia nie kryli także zawodnicy – Jeszcze raz dziękuję za organizację tego wydarzenia. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Trasa malownicza o odpowiedniej trudności. Liczę, że znów się spotkamy. Dziękuję również współzawodnikom. Daliście czadu! – pisał na facebooku jeden z zawodników. – Piękna trasa w jesiennej oprawie i świetna organizacja. Super pomysł z sadzonkami drzew dla zawodników na mecie, a bufet po zawodach naprawdę robił wrażenie – komentowała inna uczestniczka.

Na mecie na strudzonych biegaczy czekał nie tylko pamiątkowy medal i wspomniana sadzonka, ale także obiad serwowany przez Restauracje Pod Kuźnią oraz grzaniec z wina z Winnicy Srebrna Góra z Krakowa. Po chwili odpoczynku przystąpiono do dekoracji zwycięzców. Na rozdaniu nagród obecnych było wielu znanych gości w osobach Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, Posła na Sejm RP Kazimierza Matusznego, Wicestarosty Powiatu Żywieckiego Stanisława Kucharczyka, Wójta Gminy Lipowa Jana Góry, Dyrektora PGE Energia Odnawialna Oddział Porąbka-Żar Jakuba Kliś, Dyrektora GAZ System Oddział Świerklany Piotra Karwota, Nadleśniczego Nadleśnictwa Węgierska Górka Mariana Knapka oraz prodziekana ds. studenckich ATH dr Jacka Rysińskiego.

Po krótkich przemówieniach przystąpiono do nagradzania zwycięzców dyplomami, pucharami, nagrodami oraz pakietami z suplementami i odżywkami ufundowanymi przez FortisGO. W czasie dekoracji prezes Stanisław Handerek podziękował za wsparcie i przekazał z okazji jubileuszu 25 lat Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy pamiątkowe statuetki posłowi na Sejm RP Kazimierzowi Matusznemu oraz dyrektorowi PGE Energia Odnawialna Jakubowi Kliś.

Jednak nie tylko zwycięzcy i goście wracali do domów z upominkami. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, a ci którym nie poszczęściło się na trasie mogli wziąć udział w losowaniu 10 nagród po 200 złotych ufundowanych przez wójta Lipowej. Dodatkowo wszyscy Ci, którzy pozostali na rozdanie otrzymali pakiet z produktami FortisGO.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę