Narciarski Puchar Świata kobiet na Chopoku. Startuje przedsprzedaż biletów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzedaż biletów na święto narciarzy w Jasnej Chopok wystartuje 10. października o godz. 10:00. Wejściówki na Audi FIS Puchar Świata w Jasnej Chopok już od 35 EUR na dwa dni.

worldcupjasna press conference 06102023 2 1

 Zawody Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim kobiet w ośrodku Jasna Chopok w Niżnych Tatrach na Słowacji zbliżają się bardzo szybko. Już za 105 dni najlepsze narciarski globu, łącznie ze Słowacką Petrą Vlhovą, będą walczyć na słowackim Liptowie o cenne punkty do klasyfikacji generalnej.

Światowa elita będzie w dniach 20 i 21stycznia 2024 r. rywalizować na północnych stokach Chopoka – w sobotę w slalomie gigancie a dzień później w niedzielę w slalomie. W porównaniu do zawodów Audi FIS Pucharu Świata w Jasnej w sezonie zimowym w 2021 r., kiedy najlepsze narciarki świata gościliśmy pod Chopokiem w marcu, teraz Niżne Tatry otrzymały bardziej lukratywny styczniowy termin.

- Organizatorzy zawodów rejestrują gigantyczne zainteresowanie wspaniałych słowackich kibiców, którzy chcą osobiście oglądać i wspierać Petrę Vlhovą czy Mikaelę Shiffrin. Dla tych, którzy nie mogą się doczekać, mamy wspaniałą wiadomość, że bilety na Puchar Świata  w Jasnej Chopok 2024 będzie można oficjalnie kupować od 10.10.2023 od godz. 10.00 - brzmi informacja Tatra Mountain Resort  w Jasnej.

Bilety będzie można nabyć wyłącznie online poprzez oficjalną stronę zawodów www.worldcupjasna.sk oraz www.jasna.sk. Na obydwa dni zawodów w Jasnej zainteresowane osoby mogą zakupić bilety w cenie już od 35 EUR poprzez system Gopass. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat organizatorzy przygotowali wejściówki od 28 EUR. Dzieci do 6 lat mają wstęp na wydarzenie gratis.

„Uruchomienie sprzedaży biletów jest dla nas przełomową chwilą, która nas jeszcze bardziej przybliża do zawodów. Nasz zespół organizacyjny pracuje od wielu miesięcy bardzo intensywnie nad przygotowaniem imprezy, a teraz do „gry” wchodzą także narciarscy kibice, którzy poprzez zakup biletów będą mogli na żywo uczestniczyć w najważniejszym wydarzeniu sportowym na Słowacji w przyszłym roku. Już teraz możemy śmiało stwierdzić, że będzie to wyjątkowe wydarzenie sportowe z udziałem najlepszych narciarek świata oraz z bardzo bogatym programem kulturalno-rozrywkowym, jakiego pod Chopokiem jeszcze nie było. W związku z tym, że liczba osób na widowni zawodów jest limitowana, proponujemy każdemu zainteresowanemu zakup biletów jak najwcześniej – również dlatego, że pierwsze bilety na zawody sprzedawane będą w najbardziej atrakcyjnych cenach dla posiadaczy kart Gopass. Za najniższą kwotę 35 EUR na 2 dni będzie do dyspozycji pierwszych 1000 biletów  - informuje spółka.

Później ceny wejściówek będą rosnąć o 10 EUR, czyli cena 2-dniowego biletu w drugiej fali sprzedaży będzie wynosić 45 EUR,“poinformował Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Zawodów Audi FIS Pucharu Świta 2024 Jiří Trumpeš.

Cena 2-dniowego biletu w pierwszej fali sprzedaży bez Gopassu wynosić będzie 38EUR dla osoby dorosłej i 31 EUR dla dzieci od 6 do 12 lat. Jedna osoba będziemogła zakupić maksymalnie 10 biletów. Podczas zakupu bilety będą rejestrowaniena imię i nazwisko klienta i będą nieprzenośne.Szef Komitetu Organizacyjnego Jiří Trumpeš wspólnie z Prezydentem SłowackiegoZwiązki Narciarskiego Martinem Paško uroczyście przekazali pierwszy bilet naobydwa dni zawodów Audi FIS Pucharu Świata w Jasnej Panu Adrianowy Štempelowi, który jest posiadaczem Sprytnej Sezonówki i należy do regularnychTOP rekorderów w liczbie przejechanych kilometrów spośród posiadaczy SezonówkiGopass.

„Jako Prezydent Słowackiego Związku Narciarskiego jestem dumny z tego, że nasza profesjonalna praca i działania w sekcji narciarstwa alpejskiego są wysoko docenione także ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Jako zaufany partner FIS w nagrodę otrzymaliśmy po raz kolejny możliwość organizacji zawodów Pucharu Świata w Jasnej pod Chopokiem. Nasi partnerzy, przede wszystkim Spółka TatryMountain Resorts (TMR), ale również inne znaczące firmy oraz instytucje wspólnie znami wierzą, że przyszłoroczne zawody Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwiealpejskim kobiet w 2024 roku w Jasnej zorganizujemy na najwyższym poziomie.Możliwość zaprezentowania się przed ponad 150 milionami widzów na całym świecienie zdarza nam się codziennie,“ podkreślił Prezydent Słowackiego ZwiązkuNarciarskiego (ZSL) Martin Paško.

Jedną z największych gwiazd na styczniowych zawodach Audi FIS Pucharu Świata pod Chopokiem będzie mistrzyni olimpijska w slalomie Petra Vlhová, która jest mieszkanką Liptowskiego Mikulasza. Stoki w Jasnej zna bardzo dobrze, ponieważ właśnie tutaj rozpoczynała swoją przygodę z narciarstwem i regularnie tutaj trenuje.


„Bardzo się cieszę, że zawody Pucharu Świata ponownie wracają do Jasnej na Słowacji a ja będę mogła w nich uczestniczyć. Będzie to dla mnie także dodatkowa pozytywna motywacja. Cieszę się również na moich wspaniałych kibiców oraz ich doping, który mi bardzo pomaga i wspiera. Mam nadzieję, że będę w znakomitej formie i będę im się mogła odwdzięczyć dobrymi wynikami, “ zdradziła znakomita słowacka narciarka.

Również dla Spółki TMR będą zawody Audi FIS Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Jasnej prestiżowym wydarzeniem.

„Puchar Świata pod Chopokiem przygotowujemy już po raz trzeci w ciągu ostatnich 8 lat. We współpracyze Słowackim Związkiem Narciarskim, wolontariuszami, gminą Demänovská Dolinaoraz innymi partnerami uczynimy wszystko, aby zawody w Jasnej były tą najlepsząreklamą dla narciarstwa, regionu Liptov i całej Słowacji,“ poinformował Branislav Kačkovič, Dyrektor Zarządzający Ośrodków TMR na Słowacji.

Ośrodek Jasna w poprzednich latach 2016 i 2021 gościł już najlepsze narciarskiświata, w związku z czym organizatorzy mają wystarczające doświadczenie w przygotowaniu wydarzenia na najwyższym poziomie. W czerwcu br. pod Chopok przyjechała inspekcja z Międzynarodowej Narciarskiej i Snowboardowej Federacji (FIS), a Dyrektor sekcji kobiet Pucharu Świata Pan Peter Gerdol wyraził duże zadowolenie z przygotowania imprezy. Dyrektorka zawodów w Jasnej Pani Jana Palovičová potwierdziła, że podczas obydwu dni Pucharu Świata pod Chopokiem 1. przejazd rozpocznie się o godzinie 9.30 h.

„Podczas tego samego weekendu odbędą się jednocześnie zawody mężczyzn w austriackim Kitzbühel, w związku z czym mam nadzieję, że kibice także przed telewizorami obejrzą piękne zawody”.

Dodała również, że losowanie numerów startowych najlepszych zawodniczek odbędzie się w Jasnej przed obydwoma dyscyplinami, czyli w piątek i w sobotę o godz. 18.00.

„Dla wszystkich przygotowany będzie dodatkowy atrakcyjny program. Przygotowujemy również miłe niespodzianki, których na dzień dzisiejszy nie mogę zdradzić, “ podkreśliła.

Organizatorzy zawodów mają do dyspozycji także rezerwowy dzień, gdyby podczas weekendu pogoda nie pozwoliła na realizację jednej z dyscyplin.

„Mamy potwierdzony rezerwowy dzień na poniedziałek. Mam nadzieję, że pogoda nam będzie sprzyjać i na stokach w Jasnej panować będzie znakomita atmosfera,“ kontynuowała swoją wypowiedź Jana Palovičová. Dodała jeszcze, że obecnie w Jasnej trwają intensywne prace w przygotowaniach do imprezy, ponieważ niektóre elementy na trasach zawodów muszą zostać zainstalowane jeszcze przed nadejściem opadów śniegu: „Całą organizację wydarzenia przygotowujemy tak, abyśmy kibicom stworzyli jeszcze lepsze widowisko niż w poprzednich latach.

“Podczas zawodów narciarskich Pucharu Świata ośrodek Jasna Chopok będzie otwarty – zamknięte zostaną tylko trasy zjazdowe Petra Vlhová, Majstrovská i Biela Púť.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę