PolSKI PŚ w skokach narciarskich - jak idą przygotowania? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwają intensywne przygotowania do polskich konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, przewidzianych odpowiednio na 13-14 stycznia w Wiśle oraz 17 stycznia w Szczyrku, a także 19-21 stycznia 2024 r. w Zakopanem.

Skocznia remoint


Niemal w ostatniej chwili organizatorom zaczęła sprzyjać aura, choć wcześniej zgromadzili już 75 % potrzebnego śniegu w Wiśle.

- Zwoziliśmy go spod Baraniej Góry, a produkcję na bieżąco na miejscu zapewniał specjalny agregat. To ogromny wysiłek organizacyjny, ale działaliśmy z maksymalnym zaangażowaniem - mówi Andrzej Wąsowicz, prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego.

Potrzebna ilość śniegu została również zgromadzona i zabezpieczona na Skalitem w Szczyrku, gdzie tej zimy zadebiutuje Puchar Świata w skokach narciarskich. 

Odnosząc się do wątku przygotowań obu skoczni do zimowych konkursów, warto wspomnieć o inwestycjach, które prowadzone były już od lata minionego roku.

– Co najistotniejsze – zdążyliśmy z wszelkimi niezbędnymi pracami na czas. W Wiśle miała miejsce kompleksowa modernizacja zeskoku skoczni. Z kolei w Szczyrku rozbudowana została infrastruktura służąca skoczkom, co było też pokłosiem zaleceń, jakie otrzymaliśmy po sierpniowych konkursach Letniego Grand Prix – dodaje dyrektor Laszczak.

Konkursy w Beskidach będą dla kibiców świetną okazją, aby zobaczyć w akcji na żywo z perspektywy trybun najlepszych skoczków na świecie. Nie zabraknie w tym gronie reprezentantów Polski, którzy przed własną publicznością zechcą dodatkowo zmotywowani przypomnieć sympatykom skoków narciarskich o swoich nieprzeciętnych możliwościach.

- Konkursy w Wiśle zawsze miały swój wyjątkowy klimat. Tym bardziej warto w tym sportowym święcie uczestniczyć – mówi prezes Wąsowicz.


Puchar Świata w Wiśle:
12.01.2024, piątek – oficjalny trening i kwalifikacje
13.01.2024, sobota – konkurs duetów
14.01.2024, niedziela – konkurs indywidualny

Puchar Świata w Szczyrku:
16.01.2024, wtorek – oficjalny trening i kwalifikacje
17.01.2024, środa – konkurs indywidualny

Puchar Świata w Zakopanem:
19.01.2024, piątek – oficjalny trening i kwalifikacje
20.01.2024, sobota – konkurs drużynowy
21.01.2024, niedziela – konkurs indywidualny

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę