Pogotowie przeciwpowdziowe - nieprzejezdna droga w Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wójt gminy Jeleśnia wprowadził stan pogotowia przeciwpowodziowego na terenie podlegającego mu obszaru, od godz. 05.00 w piątek 22 września. Wiąże się to między innymi z  dyżurem w Urzędzie Gminy i mozliwością uruchomienia odpowiednich środków. Jaka jest sytacja w gminie obecnie?

Woda

 Zamknięta jest droga powiatowa - ul. Myśliwska w kierunku Sopotni Małej i Gajki. Na odcinku w rejonie stanicy harcerskiej wylały potoki, pracuje koparka udrażniając przejazd. Objazd do Sopotni wyznaczono ul. Plebańską od rynku w Jeleśni.

Soła w Żywcu (foto), na wysokości Mostu Solnego już rano zbliżała się do stanu alarmowego.

Mając na uwadze przewidywane silne opady deszczu oraz występujące przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych wód na wodowskazach wojewoda śląski Jarosław Wieczorek ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatów: bielskiego, bieruńsko-lędzińskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego oraz miasta Bielsko-Biała. Zobowiązał też wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów tych obszarów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia.

Służby wojewody na bieżąco monitorują sytuację.

Udostępnij

1
-1
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę