Następna atrakcja turystyczna. Znów na Słowacji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Końcem zeszłego tygodnia media obiegła informacja o otwarciu zdziarskiej ścieżki widokowej między koronami drzew, z widokiem na Tatry - na Słowacji. Poodbne, choc w o wiele mniejszej skali przedsięwzięcia, powstają i blisko naszej, "żywieckiej" granicy ze Słowacją. 18 sierpnia tego roku podpisana została umowa z wykonawcą nowej wieży widokowej niedaleko Glinki.

Podobna wieża jest już w Zakamennem

 W gminie Novot, we współpracy z gminą Ujsoły, w ramach Program Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 mikroprojektu „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego gmin Novot i Ujsoły”, powstaje wieża widokowa. Jest prawie gotowa. Będzie wybudowana na trasie istniejącego transgranicznego szlaku, nad koścołem w Novocie, z planem wykorzystywania przez mieszkańców oraz turystów. Ma wpłynąć na wzrost liczby turystów w naszym rejonie, a tym samym na polepszenie standardu życia jej mieszkańców. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 26 tys. euro. Otwarcie wieży nastąpić ma 20 października, w ramach słowackiego dnia turystyki.  Dodajmy, że Novot jest wsią gminą położoną po słowackiej stronie, tuż za przejściem granicznym w Glince. Podobna wieża powstała ostatnio w Zakamennem, również blisko Polski.

Projekt partnerski Novotu i Ujsoł zakłada oprócz wybudowania wieży imprezy promujące i integrujące turystów, a także mające na celu ochronę dziedzictwa kulturowego. Będą to "Serowe dni", "Jarmark bożonarodzeniowy" oraz "Furmańskie dni". Całkowity koszt projektu to ok. 50 tys. euro.

Udostępnij

12
+11
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę