30 meteorów na godzinę - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W nocy z 21 na 22 października na niebie pojawią się Orionidy - rój meteorów. To duża atrakcja nie tylko dla miłośników astronomii.

night-2561625 960 720

W nocy z soboty na niedzielę będzie można zobaczyć od 25 do nawet 35 Orionidów w czasie jednej godziny. Ich prędkość wyniesie ponad 230 km/h. Pojawiać się będą co 2, 3 minuty.

Orionidy widoczne są na polskim niebie co roku między 2 października a 7 listopada. Związane są z kometą Halleya. Najwięcej jest ich właśnie 21 października. Jak podkreślają specjaliści, w tym roku będą bardzo dobre warunki do prowadzenia obserwacji. Zwłaszcza - jak pisalismy wczoraj - w Sopotni Wielkiej;)

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę