Upamiętnianie Wyklętych z fortelem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ciekawy sposób na walkę o upamiętnianie można było zauważyć na ostatniej sesji Rady Powiatu Żywieckiego.

Stanislaw Kopik copy copy

 Przed starostą i radnymi wystąpił Wincenty Tyc jako przedstawiciel Stowarzyszenia Patriotycznego Ziemi Żywieckiej i Stowarzyszenia Żołnierzy NSZ Śląska Cieszyńskiego. W jakiej sprawie? Pomocy w ustanowieniu w Rajczy tablicy upamiętniającej por. Stanisława Kopika ps. „Zemsta”, żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych w Zgrupowaniu „Bartka”, działającego na terenie Beskidu Żywieckiego. Dlaczego akurat w Starostwie? Organizacje te zwróciły się już wcześniej do władz gminy Rajcza o postawienie takowej tablicy na jej terenie. Gmina odmówiła. W związku z tym Starostwo Powiatowe zostało poproszone o wzięcie pod rozwagę postawienia takowej na terenie przynależnym w Rajczy powiatowi, czyli na przykład na którymś skwerku przy drodze powiatowej. Jak twierdzi Wincenty Tyc, podobny zabieg zastosowano już w Milówce. Przy odmowie władz gminy zwrócono się do Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Katowicach i tam uzyskano zgodę na umieszczenie podobnej tablicy na terenie znajdującym się pod władaniem WZD. Co na to Starostwo Powiatowe? Na razie poddano postulat pod rozwagę.

Udostępnij

6
+2
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę