Kabiny do robienia zdjęć zastąpią fotografów? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedna z francuskich firm produkujących fotograficzne kabiny zaczęła umieszczać je w polskich urzędach wojewódzkich i miejskich. Według niej, dzięki automatom, na miejscu będzie można zrobić sobie zdjęcia dowodowe czy paszportowe, bez konieczności udawania się do zakładu fotograficznego. Pomysł oburzył branżowe środowisko. - Chcą odebrać nam pracę - mówi Jarosław Deka, właściciel jednego z żywieckich zakładów fotograficznych i rzecznik prasowy Krajowego Cechu Fotografów. 

photograph-2168422 960 720

Na działania francuskiej firmy wyraziło zgodę Ministerstwo Skarbu. W urzędach na Żywiecczyźnie na razie fotograficznych kabin nie ma. Czy to się zmieni? - Jeśli pomysł zostanie wprowadzony w życie, to mniejsze zakłady fotograficzne przestaną istnieć. Wiele z nich opiera się przecież głównie na zdjęciach dowodowych czy paszportowych, które pozwalają utrzymać im stanowiska pracy - tłumaczy Jarosław Deka.

Nasz rozmówca podkreśla, że oprócz zagrożenia dla zakładów fotograficznych, kabiny w urzędach mają też inne wady. - Maszyny te nie będą przystosowane do fotografowania dzieci i osób niepełnosprawnych, więc nie będą mogły one robić sobie takich zdjęć. To jawna dyskryminacja - zauważa pan Jarosław. Poza tym jakość zdjęć nie będzie zbyt dobra. - Przykładowo, we Francji zdjęcie do dokumentów musi zostać wykonane przez certyfikowanego fotografa, a u nas mają je robić automaty? - pyta fotograf.

- Jestem przeciwny takiemu pomysłowi. To bankructwo dla małych firm fotograficznych - mówi Tomasz Bednarz, właściciel innego żywieckiego zakładu. - Poza tym zdjęcia wykonane w takich kabinach nie będą miały odpowiedniej, wysokiej jakości, a przecież to bardzo ważne - dodaje fotograf.

- Nie pozwolimy sobie zabrać naszego rynku pracy - zapowiada rzecznik KCF i podkreśla, że w tej sprawie złożone są już dwie interpelacje poselskie.

Udostępnij

9
+6
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę