Strzelnica jednak do remontu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ministerstwo Obrony Narodowej planuje wdrożyć program strzelnicy w każdym powiecie, o czym pialiśmy już TUTAJ. Jak przed tamtą publikacją powiedział starosta żywiecki Andrzej Kalata, u nas działa już profesjonalna strzelnica, przy Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu Moszczanicy. Potem jednak dotarliśmy do opinii, że nie spełnia ona wymogów Ministerstwie Obrony Narodowej. Potwierdził to wicestarosta Stanisław Kucharczyk. Na modernizację potrzebne będą fundusze.

Strzelectwo strzelnica

 - Jesteśmy właśnie po spotkaniu z dyrektorem generalnym w MON. Oczywiście strzelnica nie spełnia wymaganych warunków. Na chwilę obecną są inne standardy. Ale ma warunki, żeby w obecnej albo nowej lokalizacji, zmodernizować ja pod wymagania MON. Oczywiście to wymaga pieniędzy. Taki program przygotowania do warunków MON-u opracowujemy jako ofertę powiatu i ZSAiO w Żywcu Moszczanicy. W najbliższym miesiącu zostanie przesłana do Ministerstwa Obrony Narodowej. Pan dyrektor nas zapewnił, że ma to szanse powodzenia między innymi dlatego, że szkoła ma olbrzymie osiągnięcia w dziedzinie strzelectwa sportowego. Chcemy, by ministerstwo nas wsparło. Baza będzie służyć tej młodzieży – powiedział Stanisław Kucharczyk.
Plan Starostwa jest zresztą zakrojony na nieco szerszą skalę. Nowa strzelnica ma służyć też Wojskom Obrony Terytorialnej nie tylko z powiatu żywieckiego, ale również cieszyńskiego, gdyż nie ma tam tego typu miejsca.

 

Udostępnij

3
+1
2

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę