Kandydat na wójta Jeleśni do premiera. Wiemy kto? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 27 grudnia ub. roku zostało formalnie zatwierdzone wygaśnięcie mandatu wójta Jeleśni Mariana Czarnoty. Kto dalej będzie zajmował się gminą?

Jelesnia sesja 2

Jak nam powiedziała Iwona Andruszkiewicz, Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – obecnie trwają konsultacje na temat wyboru osoby, która pełnić będzie funkcję wójta, a która mogłaby przejąć te obowiązki niezwłocznie, będąc zorientowaną w sprawach ważnych dla gminy. Na dniach propozycja kandydatury ma być przedstawiona premierowi do zatwierdzenia – stwierdziła Iwona Andruszkiewicz.
Nieoficjalna i niepotwierdzona przez władze wojewódzkie informacja, do jakiej udało nam się dotrzeć, mówi, że będzieto radna powiatowa z Krzyżowej Anna Wasilewska. Wcześniejsze spekulacje o tym, że zarządzać gminą do czasu wyborów będzie Tadeusz Pal, na razie nie są potwierdzone. Rozmawialiśmy również z wicewojewodą śląskim Janem Chrząszczem, który nie powiedział niczego konkretnego i odesłał nas do wspomnianego Wydziału Nadzoru Prawnego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Udostępnij

7
-1
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę