Nawarzyli kwaśnicy! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

3 tys. litrów wody, tona mięsa wieprzowego, pół tony kiszonej kapusty, 30 kg warzyw i 75 kg przypraw - tyle składników użyto do przygotowania zupy podczas Festiwalu Kwaśnicy, który w miniony piątek i przez weekend odbywał się w Żywcu.

kwaśnica główne

Skąd wziął się pomysł na Festiwal Kwaśnicy? - W moim rodzinnym domu zupa ta była ważną potrawą. Pomyślałam, że można by było zorganizować taki wspólny obiad na większą skalę i ugotować rekordową ilość kwaśnicy. Poprzez festiwal chcemy zachęcić głównie młodych ludzi do gotowania. Pokazać im, że jest to duża przyjemność - mówi Barbara Czul, organizatorka wydarzenia i dodaje, że pierwsza edycja festiwalu była strzałem w dziesiątkę. - Ludzi było mnóstwo, a na scenie wystąpił Krzysztof Krawczyk - wspomina pani Barbara.

W tym roku święto kwaśnicy zorganizowano już po raz czternasty. - Sześć lat temu padł rekord - ugotowaliśmy  ponad 17 tys. litrów zupy - podkreśla nasza rozmówczyni. Jak przyrządzić dobrą kwaśnicę? - To wcale nie jest takie proste. Najważniejsza jest jakość produktów - tłumaczy organizatorka festiwalu.  

Bajm najlepszy

Do tej pory w imprezie wzięło udział 50 gwiazd polskiej estrady oraz 20 z zagranicy. Który występ zdaniem pani Barbary wzbudził najwięcej emocji? - Zdecydowanie koncert zespołu Bajm pięć lat temu. Ten występ był naprawdę niesamowity, tym bardziej, że była to pierwsza wizyta tej grupy w Żywcu od dwudziestu lat. Bardzo chciałabym, żeby Bajm znów pojawił się na Festiwalu Kwaśnicy.

W tym roku na scenie amfiteatru pod Grojcem wystąpili Ich Troje, Baciary, Czesław Śpiewa, zespół Krywań, Francesco Napoli, Fancy oraz dj’e Quicksilver i Marco. - Byłem w Żywcu już kilka razy. Ostatni koncert w tym mieście zagrałem podczas Męskiego Grania pięć lat temu - powiedział nam przed swoim koncertem Czesław Mozil. - Dziś zaprezentujemy utwory z dziesięciu lat działalności zespołu Czesław Śpiewa - dodał nasz rozmówca. Warto wspomnieć, że wokalista ma w naszych okolicach rodzinę. - Tym bardziej cieszę się, że mogę wystąpić w Żywcu - podkreślił i zaznaczył, że bardzo chętnie ponownie odwiedzi nasze miasto.

Gotowanie z Julką

W przerwach między koncertami odbywały się pokazy mody, zabawy dla dzieci i konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszył się kulinarny konkurs prowadzony przez finalistkę MasterChefa Julię Cymbaluk.

Mimo, że organizatorzy festiwalu jeszcze nie ochłonęli po emocjach związanych z 14. edycją imprezy to już myślą nad tym, jakie muzyczne gwiazdy zaprosić na Festiwal Kwaśnicy do Żywca w przyszłym roku.

 

O wydarzeniu pisaliśmy już TUTAJ.

Udostępnij

4
-1
5

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę