Królewskie orszaki na Żywiecczyźnie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pisaliśmy już o korowodzie Trzech Króli, organizowanym w gminie Lipowa, teraz czas na inne gminy naszego powiatu - Czernichów oraz Rajczę. Tam również w sobotę 6 stycznia będzie radośnie i kolorowo.

korowody

W Rajczy korowód rozpocznie się w miejscowym amfiteatrze o godzinie 11.30. Tam spotkają się Trzej Królowie i w orszakach wyruszą do kościoła. Orszak króla Kacpra stworzą mieszkańcy Rycerki Dolnej, orszak króla Melchiora mieszkańcy Rajczy Dolnej, a orszak króla Baltazara mieszkańcy Rajczy. Po przybyciu do kościoła Trzej Królowie oddadzą pokłon, a następnie rozpocznie się msza święta.

Natomiast w Czernichowie orszaki Trzech Królów wyruszą do Centrum Kultury w Międzybrodziu Żywieckim o godzinie 9.45. Orszak Melchiora stworzą mieszkańcy Międzybrodzia Bialskiego, orszak Baltazara mieszkańcy Tresnej i Czernichowa, a orszak Kacpra mieszkańcy Międzybrodzia Żywieckiego. W Centrum Kultury uformowany zostanie jeden korowód, który przejdzie do kościoła w Międzybrodziu Żywieckim. Na godzinę 11.00 zaplanowana jest uroczysta msza święta.

 

O korowodzie Trzech Króli w Lipowej pisaliśmy już TUTAJ.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę