Beskidy Music Festival - Sławomir, Maleńczuk, Smolik... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zapraszamy Państwa do udziału w Beskidy Music Festival, pierwszym tego typu wydarzeniu na Podbeskidziu. Już dziś i jutro w Żywcu na błoniach Amfiteatru pod Grojcem zaprezentują się największe gwiazdy sceny koncertowej, prezentujące różne nurty muzyczne. Bilety na każdy dzień kosztują 20 zł! Organizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Światowe Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.

BEskidy Musci Festival Logo

 Sławy i aspirujący

Formuła imprezy jest niecodzienna. W jej ramach odbędą się nie tylko koncerty gwiazd - w trakcie organizowanej również po raz pierwszy Wakacyjnej Sceny Prezentacji Muzycznych przeprowadzony zostanie konkurs wśród zespołów z całej Polski, grających folk, hip hop i rock-alternatywę. Werdykt wyda profesjonalne jury oraz publiczność w głosowaniu smsowym. Nabór zgłoszeń trwa do 30 kwietnia br.

Naprawdę gwiazdy

Kto więc wystąpi na Beskidy Music Festivalu?

Sławomir – aktor, wokalista, wizjoner. Nazywany przez wielu twórcą nowego gatunku muzycznego rock polo, czyli połączenia muzyki tanecznej z rockowym brzmieniem. Swoją karierę muzyczną szlifował w Nowym Jorku. Jednocześnie dorabiał u kolegi w firmie windykacyjnej „Maczeta” oraz dawał koncerty dla kierowców trucków, wśród których zyskał ogromną popularność. Po powrocie do Polski, wszystkie zarobione ciężko pieniądze poszły na pierwszy teledysk pt. „Megiera”. Jego hit to też „Miłość w Zakopanem” czy „Aneta”. Teraz nie ma już chyba w Polsce nikogo, kto nie znałby Sławomira.

Maciej Maleńczuk – polski wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem „barda Krakowa”. Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Ale przede wszystkim jeden z najważniejszych, najbardziej charyzmatycznych, a przy tym kontrowersyjnych artystów przełomu wieków. Pieśniarz obdarzony świetnym głosem i darem pisania tekstów pełnych ciekawych obserwacji, kiedyś w Pudelsach, potem Homo Twist. Pisze książki, gra w filmach. Przede wszystkim jednak znany jest z działalności muzycznej.

Andrzej Smolik - kompozytor, producent i multiinstrumentalista, znany z Wilków, współpracy z Katarzyną Nosowską i całą plejadą gwiazd polskiej muzyki przełomu stuleci, a także autor intrygujących płyt solowych, penetrujących pogranicze popu, alternatywy i elektroniki. Dorobił się własnego, rozpoznawalnego brzmienia. Jego produkcje to właściwie osobny gatunek muzyczny. Na swojej muzycznej drodze spotkał brytyjskiego wokalistę Keva Foxa, muzyka, wokalistę i songwrittera. I dobrze się stało. Razem nagrali album, który nie tylko zapewnił im Fryderyka, ale przede wszystkim zaprocentował trasą koncertową, na której okazało się, że takiego duetu jak Smolik i Fox dawno nie było. Projekt nosi nazwę Smolik // Kev Fox
Imprezę poprowadzi Mateusz Winiarski: Wasze Radio FM.

Patronami instytucjonalnymi Beskidy Music Festival są:

Starostwo Powiatowe w Żywcu

Burmistrz Miasta Żywca

Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  

Program festiwalu

Pierwszy dzień, sobota – 16 czerwca

Koncerty rozpoczynają się o godz. 14:00 i trwają nie dłużej niż do godz. 24.00
Godzina 15:00 występy zespołów Wakacyjnej Sceny Prezentacji Muzycznych - eliminacje
Godzina 20.00 występ gwiazdy Beskidy Music Festival – Smolik//Kev Fox

Drugi dzień, niedziela – 17 czerwca

Koncerty rozpoczynają się o godz. 14:00 i trwają nie dłużej niż do godz. 24.00
Godzina 15:00 występy zespołów Wakacyjnej Sceny Prezentacji Muzycznych – półfinał
Godzina 18:00 występ gwiazdy Beskidy Music Festival – Sławomir
Godzina 20:00 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla zwycięzców Wakacyjnej Sceny Prezentacji Muzycznych
Godzina 20:30 występy zespołów Wakacyjnej Sceny Prezentacji Muzycznych – laureaci
Godzina 22:00 występ gwiazdy Beskidy Music Festival – Maciej Maleńczuk.

Obszerne informacje na temat imprezy znaleźć można na stronie internetowej festiwalu - http://www.beskidymusicfestival.pl/

Udostępnij

26
+21
5
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę