"Ornak" i "Oscypek" - co na linii Żywiec - Sucha Beskidzka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wchodząca w życie 10. czerwca korekta kolejowego rozkładu jazdy przyniesie kilka bardzo ciekawych zmian na linii Żywiec – Sucha Beskidzka.

Koleje Saskie D.Gwozdz

Amatorzy jednodniowych wycieczek czy weekendowego odpoczynku na Podhalu z pewnością ucieszą się z kursowania przyspieszonego pociągu Kolei Śląskich „ORNAK” relacji Katowice – Zakopane, który w każdą sobotę i niedzielę (oraz 15 sierpnia) z Żywca odjeżdżał będzie o godzinie 7:56, by pod Tatrami zameldować się o godzinie 11:03. W podróż powrotną pociąg odjedzie z Zakopanego o godz. 16:34, by po trzech godzinach dojechać do Żywca. Pociąg zatrzymuje się między innymi w Jeleśni, Hucisku i Lachowicach Centrum, co stwarza doskonałe możliwości dla miłośników górskich wycieczek do odkrywania Pasma Pewelskiego, Laskowskiego i Jałowieckiego oraz najważniejszych szczytów grupy Babiej Góry i Pilska a także wędrówek Szlakami Papieskimi. Bilety na pociąg są dostępne w kasie KŚ oraz u obsługi pociągu (w przypadku braku kasy) oraz na stronie www.kolejeslaskie.com

Tych, którzy do Zakopanego chcą się wybrać w tygodniu lub na dłuższy czas, zapewne ucieszy możliwość codziennego dojazdu pociągiem TLK „HALNY”, który od 23 czerwca będzie kursował codziennie na trasie Bydgoszcz Główna-Zakopane. To doskonała okazja do bezpośrednich podróży z Żywca oraz Jeleśni zarówno do Zakopanego, jak i Opola, Wrocławia, Poznania, Gniezna czy Bydgoszczy. Mieszkańcom Polski Zachodniej i Dolnego Śląska daje możliwość wyjazdu w rejon Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, Beskidu Małego oraz Gorców. W kierunku Podhala pociąg z Żywca odjeżdżał będzie codziennie o godzinie 14:57 natomiast w kierunku Polski Zachodniej o godzinie 14:40. Bilety na pociąg są dostępne u obsługi pociągu lub na www.intercity.pl , gdzie kupione z odpowiednim wyprzedzeniem objęte są nawet 30% rabatem.

Oprócz wyżej wymienionych pociągów, w dniach 10 i 17 czerwca z Jeleśni (odj. 16:46) i Żywca (odj. 17:05) do stolicy Polski odjedzie pociąg IC „OSCYPEK”. W przeciwną stronę tj. Warszawa Wschodnia – Zakopane, pociąg pojedzie w dniu 16 czerwca. Na dłużej pociąg zagości na Żywiecczyźnie od jesiennej korekty rozkładu jazdy.

Wszystkie w/w pociągi przystosowane są do przewozu rowerów, sprzętu sportowego czy osób o ograniczonych możliwościach poruszania się (po uprzednim zgłoszeniu przewoźnikom kolejowym). Stowarzyszenie Kolej Beskidzka zachęca do korzystania z tych połączeń. Pozwolą one zakosztować uroków wakacyjnych podróży bez niepotrzebnego stresu związanego z ulicznymi korkami czy koniecznością odmawiania sobie wakacyjnych przyjemności, które nie sprzyjają prowadzeniu samochodu. 

Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” od kilku lat prowadzi działania nakierowane na powrót pociągów na linię Żywiec – Sucha Beskidzka. Lata ich działań spowodowały, że organizatorzy publicznego transportu kolejowego zdecydowali się na uruchomienie tych połączeń, również w celu zwiększenia dostępności turystycznej Żywiecczyzny jak i zwiększenia mobilności mieszkańców naszej ziemi.

Udostępnij

10
+10
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę