Żywiec i pokaz tolerancji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W żywieckim Kinie Janosik odbyło się spotkanie z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem, samorządowcem znanym z niekonwencjonalnych działań i poparcia wśród ludności na zarządzanym przez siebie terenie. 

Biedron tytulowy

 - Chciałem państwu podziękować za przybycie. Słyszałem, że państwo mieli tu w Żywcu procesję o 11.30 i prosili o przełożenie godziny spotkania, aby móc iść na procesję i być tu w kinie. To chyba najpiękniejszy przykład tolerancji, że można pogodzić te dwie rzeczy - takimi słowami Biedroń zainaugurował rozmowy.

O czym traktowały w dalszym ciągu? O decentralizacji i deglomeracji,problemie wyludniania się mniejszych miast, parytecie i aktywności społecznej. Był też czas na pytana z sali. Żywczanie pytali o sposób na przeforsowanie budżetu obywatelskiego, którego w tym mieście nie ma od kilku lat, o sposób postępowania ze - skostniałymi często - władzami gmin oraz o plany polityczne Roberta Biedronia na przyszłość. 

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Robertem Biedroniem na naszym portalu.

Spotkanie z Robertem Biedroniem odbyło się w ramach projektu „Działaj bez limitu!”, finansowanego ze środków ASOS 2014-2022. Spotkanie poprowadzą: dziennikarka Małgorzata Prokop-Paczkowska oraz Anna Barabasz z Żywieckiej Fundacji Rozwoju.

Udostępnij

7
+7
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę