Park stracił kolejne drzewo - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj około godz.14.00 runął jeden z konarów lipy w Parku Żywieckim i zatarasował całą ścieżkę.

Lipa park tyt

Było to drzewo rosnące tuż przy furtce prowadzącej na Os. Parkowe. Pracownicy Urzędu Miejskiego w Żywcu ogrodzili ten teren taśmami i częściowo udrożnili chodnik. Minionej nocy złamał się ostatni z pozostałych jego konarów.

- Akurat dzisiaj w Żywcu działa firma, która wykonuje dla nas tego typu zlecenia. Na 99,9% ścieżka będzie dziś udrożniona, a drewno uprzątnięte – powiedział Dariusz Zagól, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żywcu.

Po odłamaniu się pierwszego konara, a nie stało się  to w czasie żadnej wichury, można było zauważyć, jak drzewo jest spróchniałe.

- Tak, drzewo najprawdopodobniej psuło się od środka. To była stara lipa. Nie posiadam teraz danych co do dokładnego wieku, ale drzewo na pewno było bardzo stare – dodał Zagól.

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę