Nowi dyrektorzy spoza szkół - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie kończą się komentarze i kontrowersje wokół szkolnictwa ponadgimnazjalnego. W ostatnim czasie zmieniono dyrektorów sześciu szkół tego poziomu. Komisja konkursowa decydowała między innymi, kto zostanie od września nowym dyrektorem na okres pięciu lat szkolnych w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących oraz w żywieckim I Liceum Ogólnokształcącym.

Kopernik

 W przypadku „Kopernika” o to stanowisko starała się Halina Badora, od 10 lat będąca dyrektorem tej szkoły, oraz Jacek Biłko z Ciśca, były radny Gminy Węgierska Górka i nauczyciel religii. Komisja w dwunastoosobowym składzie wybrała na nowego dyrektora szkoły drugiego z kandydatów – Jacka Biłko. Opowiedziało się za nim 7 głosujących, pozostali popali dotychczasową dyrektorkę. Wybór taki wywołał sporo kontrowersji, głównie z tego powodu, że Jacek Biłko nie uczył dotąd w tym liceum. Na początku przyszłego miesiąca Zarząd Powiatu Żywieckiego ma zbadać legalność przebiegu konkursu i zatwierdzić wybór nowego dyrektora.

W Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących natomiast na dyrektora wybrano Mirosława Staszkiewicza. Do tej pory kierował on żywieckim Gimnazjum nr 1. Tutaj również nie zabrakło sceptycznych komentarzy, bo to kolejny elekt spoza dotychczasowego grona uczących w szkole. Wybór ten wyniknął jednak głównie z tego, że Mirosław Staszkiewicz był jedyną osobą, która przystąpiła do konkursu. Dotychczasowy dyrektor, Czesław Malinka, nie ubiegał się o to stanowisko ponownie.

Udostępnij

2
-2
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę