Liderzy i podtrzymanie poparcia. Gowin w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Żywcu gościł dziś Jarosław Gowin, wicepremier i szef partii Porozumienie Jarosława Gowina. W Starym Zamku odniósł się do udzielenia poparcia Antoniemu Szlagorowi i uczestniczył podczas prezentacji kandydatów tego ugrupowania do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa Śląskiego.

Gowin zamek

- Chciałbym bardzo gorąco prosić mieszkańców powiatu żywieckiego, żeby w tych wyborach powiatowych głosować nie na wielkie partie, tylko na komitet ludzi, którzy skrzyknęli się wokół Porozumienia. Zależy nam na dialogu, szukamy kompromisu – powiedział Jarosław Gowin, rozpoczynając spotkanie.

Co mamy?

- Chciałbym przedstawić wam i prosić o wsparcie dla naszego kandydata do sejmiku wojewódzkiego. Wystawiamy wspólną listę z Prawem i Sprawiedliwością, a w tym okręgu kandydatem do sejmiku jest pan Tytus Czuk, młody przedsiębiorca – zapowiedział Gowin pierwszego kandydata.

- Mam okazję i przyjemność kandydować do sejmiku wojewódzkiego. Jesteśmy w wyjątkowym miejscu, nie mówię o zamku, tylko o miejscu w Polsce. To rejon, który daje duże możliwości. Nasze ambicje są jeszcze większe, mamy dużo do zrobienia. Wiem, że przy wspólnej pracy i wspólnym zaangażowaniu jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Trzeba zwrócić uwagę na to, że ta nasza cala struktura jest podzielona na malutkie elementy. Mamy miasta, gminy, mamy powiaty, mamy województwa i mamy Warszawę, która nadzoruje całą tę strukturę. Mamy szczęście, że mamy to wsparcie z Warszawy. Możemy razem, przy pomocy sejmiku wykorzystać narzędzia, które nam są dane, by ten teren się rozwijał. Nie jest to proste, ze względu na nowe rodzące się problemy. Ciężko przewidywać, co będzie do zrobienia. Ale trzeba racjonalnie przewidywać to, co nam dano i co już zostało pokazane i zaproponowane chociażby przez program rozwoju regionalnego, który przedstawił pan premier – powiedział Tytus Czuk.

Matematycznie i z marzeniem

Główne punkty programowe Porozumienia Jarosława Gowina dla powiatu żywieckiego przedstawił Szymon Piątek, niezależny kandydat na burmistrza Żywca sprzed 8 lat.

- Nie wiem, czy Jurek wie co robi, bo przedstawił tutaj piątkę, a ja nazywam się Piątek. A jednak chciałbym nazwać to szóstką. Dlaczego? Dlatego, że wspomniał pan premier o tym, że w Krakowie słychać czasem 18 języków. No to my prosimy o to, żebyśmy tak pracowali, żeby w Żywcu było chociaż osiem i wtedy będziemy pięknie wyglądali. Pierwszym postulatem jest finalizacja uruchomienia nowego szpitala powiatowego, tak by nasi mieszkańcy mogli z niego korzystać już w pierwszym półroczu 2019 roku. Tiry na tory, odciążenie sieci drogowej poprzez przeniesienie transportu na sieć kolejową. Walka ze smogiem poprzez działania rządowe, ale mam nadzieję że będzie to polegało na wyszukiwaniu i tworzeniu energii alternatywnej. Utworzenie inkubatorów przedsiębiorczości na Żywiecczyźnie. Marzeniem jest, aby cały powiat był żywiecką strefą ekonomiczną. I ostatni z tych punktów, zwiększenie i dostosowanie do potrzeb rynku ilości uczniów w szkołach ponadpodstawowych i branżowych, w związku z reformą edukacji – wymieniał Piątek.

 Kandydaci w powiecie

Liderów i kandydatów do Rady Powiatu przedstawił Jerzy Kliś. Znaleźli się wśród nich: Okręg nr 1 Żywiec – Jerzy Kliś (dawniej PSL); Okręg nr 2 Świnna - Gilowice - Łękawica - Ślemień – Sławomir Wątroba; Okręg nr 3 Czernichów - Łodygowice – Lipowa - Piotr Kufel; Okręg nr 4 Jeleśnia - Koszarawa – Małgorzata Pindel; Okręg nr 5 Węgierska Górka - Radziechowy – Wieprz – Mirosław Twardysko, Okręg nr 6 Milówka – Ujsoły – Rajcza – Tadeusz Pytel.

 Poparcie podtrzymane

Jarosław Gowin pośrednio potwierdził dzisiaj w Żywcu decyzję lokalnych struktur Porozumienia, o udzieleniu poparcia Antoniemu Szlagorowi w wyborach na burmistrza miasta Żywca. Wyraźny sprzeciw wyraził wcześniej kandydat na burmistrza z Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Widzyk w specjalnym liście, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 - Wraz z panem Jarosławem Kaczyńskim i ministrem Zbigniewem Ziobro podpisaliśmy ostatnio porozumienie, przedłużające współpracę w obrębie Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli chodzi o wybory samorządowe to ustaliliśmy, że wystawiamy wspólne listy do sejmików wojewódzkich oraz wystawiamy wspólnych kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich. Jeżeli chodzi o inne szczeble, wyborów samorządowych, a więc wybory na burmistrzów, decyzje pozostawiliśmy lokalnym strukturom partii – powiedział wicepremier.

- Mam zaufanie do swoich kolegów z porozumienia, mają pełne prawo, żeby podjąć własną autonomiczną decyzję - dodał Jarosław Gowin.

 

Udostępnij

15
-4
19
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę