Radni miejscy przeciw. Burmistrz wyszedł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rada Miejska w Żywcu przegłosowała dziś uchwałę, wyrażającą sprzeciw budowie nowych ciepłowni. Stało się to przy licznej obecności przybyłych mieszkańców i niespodziewanej absencji z drugi strony sali.

Ratusz rynek

Według treści uchwały Rada Miejska wyraża sprzeciw budowie ciepłowni, na biomasę i paliwa alternatywne (RDF) na terenie administracyjnym miasta Żywca, bez przeprowadzenia referendum, powołując się na opinie mieszkańców. Jej wykonanie powierza burmistrzowi.
Uchwałę wyrażającą sprzeciw Rada Miejska w Żywcu przyjęła przy 16 głosach za i 5 przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Przed głosowaniem rada odrzuciła wniosek formalny, dotyczący tej uchwały. Radny Andrzej Widzyk wnosił o dodanie do niej punktu o zaprzestaniu przez burmistrza Żywca i spółek miejskich jakichkolwiek działań w przyszłości na rzecz budowy tego typu ciepłowni.

Ten punkt obrad przyciągną na Salę Sesyjną żywieckiego Ratusza wyjątkowo, jak na obrady rajców tego miasta, liczną grupę mieszkańców. Momentami reagowali całkiem żywiołowo na sytuację. Podczas głosowania nad ciepłowniami/spalarniami zabrakło natomiast na sali burmistrza Antoniego Szlagora, który był obecny podczas wcześniejszych punktów tej sesji. Jak wyjaśniał przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Gowin, powodem był pilny wyjazd burmistrza. Wyszła też wiceburmistrz Małgorzata Bieszczad.

Udostępnij

32
+26
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę