W sejmiku jednak PiS? Koalicja nie wystarczy? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeszcze wczoraj wydawało się, że w sejmiku śląskim rządzić będzie Koalicja Obywatelska. Dzień pierwszych obrad przyniósł inne rozwiązanie.

Sejmik 2

- Dzisiaj ostatni dzień bieżącej kadencji samorządu i w duchu tej dobrej współpracy, która w ostatnich latach przyczyniła się do rozwoju województwa śląskiego, postanowiliśmy ją kontynuować. Stąd to porozumienie, które mam nadzieję zostanie potwierdzone podczas jutrzejszego głosowania i pozwoli nam skutecznie rządzić regionem przez kolejne lata dla dobra regionu i jego mieszkańców” – mówił wczoraj marszałek Wojciech Saługa.

Porozumienie podpisały: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe. Przedstawiciele ugrupowań, które podpisały umowę koalicyjną, miały mieć 23 głosy w 45 osobowym Sejmiku Województwa Śląskiego. Pozostałe 22 mandaty obejmą radni Prawa i Sprawiedliwości. Przewaga była zatem niewielka.

Podczas dzisiejszej sesji sejmiku wybierane będą jego władze. Tuż przed nią jednak pojawiła się inna informacja. Jak podał Dziennik Zachodni, radny Wojciech Kałuża, wybrany z listy Koalicji Obywatelskiej, przeszedł z Nowoczesnej do Prawa i Sprawiedliwości. Teraz to ta ostatnia partia ma jeden głos przewagi.

Udostępnij

10
0
10
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę