Mundury i broń na Magurce - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najpierw musieli pokonać na nartach skitourowych i rakietach śnieżnych kilkukilometrową, górską trasę, a później zdobywali wiedzę z zakresu SERE.

teryt magurka

W Beskidzie Małym odbyło się pierwsze w tym roku szkolenie dla żołnierzy Obrony Terytorialnej. „Terytorialsi” uczyli się taktyki prowadzenia działań bojowych oraz sztuki przetrwania w warunkach zimowych. Każde zadanie wykonywali  w umundurowaniu z pełnym wyposażeniem bojowym, plecakiem oraz z bronią. W sumie w szkoleniu udział brało blisko 100 osób. Żołnierze działali w okolicach Magurki i Przełęczy Przegibek.

- Wbrew pozorom pokonywanie szlaków na skiturach czy rakietach nie jest takie łatwe, szczególnie, gdy ma się broń, hełm, kamizelkę i kilkunastokilogramowy plecak na sobie. – przyznają „terytorialsi”.

Podstawy SERE obejmowały między innymi budowanie szałasu, uzdatnianie wody czy rozpalanie ogniska.

Udostępnij

2
-2
4
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę