Wywiadówka i … znów mandaty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W okolicy szkoły nr 5 w Żywcu dziś po południu pojawiła się straż miejska. Nieprzypadkowo. Odbywała się właśnie wywiadówka, a rodzice z różnych stron miasta i okolic sumiennie przybyli spotkać się z wychowawcami i sprawdzić postępy swoich pociech na koniec półrocza.

auto

Większość dojechała samochodami, które zostawili wzdłuż drogi, gdyż w rejonie najliczniejszej żywieckiej szkoły podstawowej nie ma wygodnego, ogólnodostępnego parkingu, a osiedlowe miejsca do parkowania są zawsze zajęte. Rodziców do szkoły zaprosił także burmistrz Antoni Szlagor, który tego dnia w szkole nr 5 referował plany spółki Beskid na budowę ciepłowni opalanych odpadami RDF. Wcześniej opowiadał na ten temat w innych szkołach w trakcie spotkań z rodzicami.

- To się w głowie nie mieści. Straż Miejska wyczaiła łatwy kąsek. Za każdym razem, gdy w szkole jest wywiadówka, podjeżdżają i kasują mandaty za złe parkowanie – irytowała się jedna z matek. – Mnie ostrzegł mąż, żeby nie parkować auta pod szkołą, ale inni rodzice co mieli zrobić? Miasto tylko obiecuje rozwiązać problem z postojem w tej okolicy, zwłaszcza przyrzeka to w trakcie kampanii wyborczej, a temat od lat jest niezałatwiony i jeszcze na nim zbijają kasę.

Faktycznie, podczas poprzedniej wywiadówki sytuacja wyglądała podobnie.

- Gdzie mam zostawić auto? Nie będę szła pół miasta na nogach, bo akurat wczoraj na oblodzonym miejskim chodniku zwichnęłam nogę. To jakaś paranoja – irytowała się inna kobieta, której o mały włos żywieccy strażnicy nie wlepili mandatu. Tak czy owak za łamanie przepisów ruchu drogowego grożą mandaty.

Udostępnij

17
+9
8
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę