Pomóż, kupując w Tesco - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Eko -Gang małych artystów, ceramika, pierwsza pomoc – można wesprzeć te projekty, po zakupach w markecie.

Decydujesz pomagamy

Do 17 lutego można oddać głos w hipermarkecie Tesco i w ten sposób wesprzeć jedną z lokalnych inicjatyw, biorących udział w programie grantowym „Decydujesz, pomagamy".

Organizatorem programu jest firma Tesco Polska. Partnerem strategicznym programu jest Fundacja Tesco, natomiast partnerem merytorycznym programu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia". Program grantowy „Decydujesz, pomagamy" ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności. W tym celu Polska została podzielona na 125 mikroregionów. W każdym z nich - decyzją klientów Tesco - zostanie przyznany jeden grant na realizację lokalnej inicjatywy.

Wszystkie inicjatywy,które przejdą do głosowania otrzymają granty. Aż 125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, które będą mogli przeznaczyć na cele statutowe organizacji. Komisja Grantowa zadecyduje o tym, które trzy projekty przejdą do etapu głosowania w każdym z mikroregionów. O tym, jakie granty otrzymają organizacje, zadecydują ostatecznie klienci sklepów Tesco w otwartym głosowaniu. Suma wszystkich grantów wynosi 1 125 000 złotych.

 Jak głosować?

Każdy Klient sieci Tesco w dniach 21.01 - 17.02.2019 r. otrzyma od kasjera podczas każdych zakupów (bez względu na ich kwotę) jeden żeton uprawniający do głosowania (w myśl zasady jeden paragon = jeden żeton). Nie można jednak dzielić zakupów na pojedyncze produkty lub części, aby otrzymać w ten sposób więcej żetonów. Na kasach samoobsługowych należy poprosić pracownika o wydanie żetonu.

 Na kogo głosować?

 W żywieckim Tesco można oddawać głosy na następujące projekty: 

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ziemi Żywieckiej

CERAMICZNY ŻYWIEC JUTRA

Projekt pomoże najmłodszym wyruszyć w podróż do świata stworzonego przez ceramikę. Będzie to wydarzenie, które uwrażliwi ręce, wyzwoli duszę, uwolni ciało, opowie historie formami gliny. Być może pozwoli dzieciom na trwałe wkroczyć w cudowny świat tworzyw i wyrobów otrzymywanych w wyniku wypalenia. Da nowym pokoleniom miasta doświadczenia, emocje i pobudzi zmysły, by budować lepszy „Żywiec jutra”.

 

Żywiecka Fundacja Rozwoju

EKO-GANG MAŁYCH ARTYSTÓW

Projekt ma odpowiedzieć na pytanie „Jak naprawić nasze powietrze?” EKO-Gang Małych Artystów wie, co trzeba zrobić! Podczas wakacji dzieci z zaprojektują „Zielone Miasto Żywiec”. Są zabytki, jest historia, ale nie ma drzew! Dzieci chcą zadbać o swoją przyszłość. Projektują, rysują, sadzą drzewa. Niech będą szczęśliwe i oddychają czystym powietrzem. Kiedy już skończą – będzie można zobaczyć ich prace, czyli EKO-PRZEWODNIKI HISTORYCZNE po Żywcu.

 

Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "Żywiecki Raj"

„NIE BÓJ SIĘ POMAGAĆ - RATUJ ŻYCIE, TO PROSTE”

Projekt obejmuje zajęcia edukacyjne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych powiatu żywieckiego. Poprzez przeprowadzenie zajęć Stowarzyszanie chce pokazać i nauczyć uczestników projektu właściwych zachowań oraz prostych technik ratowania ludzkiego życia, wyrobienia właściwych nawyków postępowania w sytuacjach kryzysowych/stresowych/niosących zagrożenie. Dzięki temu dzieci zdobędą wiedzę, w jaki sposób skutecznie pomóc.

 

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę