[WAŻNE] Powalcz o niezależnych! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czy jeszcze ktoś naiwnie wierzy, że istnieje niezależne, lokalne dziennikarstwo? Wyprowadzamy tego kogoś z błędu. Nie ma takiego źródła. Oprócz nas.

waciki2

 

Nie zastanawia Was brak kontrowersyjnych tekstów na innych portalach o naszym regionie? Zastanawiacie się, dlaczego jest w nich cicho o takiej czy innej „aferce”? Czemu z materiałów dotyczących danej gminy z jakiegoś x-info, Y-media czy z-live płynie sam lukier? Bo poszły na to pieniądze reklamodawców czyli podatników – w mniej lub bardziej zawoalowanej formie – trwałych umów na promocję, poprzez teksty sponsorowane, których nikt już nie sygnuje słowem SPONSOROWANE, za pośrednictwem reklam i ogłoszeń.

- Jeśli podpiszę jeszcze jedną umowę z gminą na Żywiecczyźnie na promocję, będę już miała na swój ZUS – powiedziała mi kiedyś jedna z redaktorek naczelnych lokalnej informacyjnej stronki. Smutne to. Ale prawdziwe. Tak, rzetelne dziennikarstwo to dziś żaden dochód. Łatwiej będzie, jeśli się dogadasz tu czy tam i będziesz promował jednostke samorządu czyli wójta, burmistrza i kogo tam jeszcze, oby do wygrania następnych wyborów.

To nie jest sprawa ostatnich dni, zobaczcie, jak z rynku prasowego znikają poszczególne tytuły lokalnej prasowej narracji. Te bardziej niezależne, niż zależne. Zależne zawsze będą. Ale szukanie w nich obiektywizmu i rzetelności to po prostu strata czasu.

My się tak brzydko nie sprzedajemy. I poruszamy wszystkie tematy, które Was interesują. Chcemy nadal obnażać to, co powinno być nagie,  chwalić to, co dobre. Chcemy wypełniać dziennikarską misję, ujawniać zgrzyty i nieprawidłowości, informować o kulturze, której wartość nie przekłada się na licznik odsłon i silniki nakręcające kliknięcia. Dla wyjątkowych ludzi, dla Was.

Nie chcemy stawać przed dylematem – „pisać o nim? Przecież nam płaci za reklamę w naszym portalu. Przecież zlecił kampanię promocyjną” itp. Taka robota mija się z celami naszej redakcji. Ale to również dylemat, czy Cichy, Wołk, "raz" i Vam oraz inni nasi autorzy będą mieli na waciki. Dlatego chcemy, abyście wierząc w naszą niezależność zostali naszymi patronami. Jak to zrobić? Wystarczy 5 złotych.

Wystarczy kliknąć w link i zadeklarować dobrowolne wsparcie. Będzie nam miło, będziemy wciąż pisać dla Was, a nie dla tych, którzy płacą za reklamy z Waszych podatków:

KLIKNIJ

https://patronite.pl/beskidynews

REDAKTOR NACZELNY

Udostępnij

16
+3
13
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę