3 mln euro dla Rajczy i Milówki na trasę rowerową! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Górale z gmin Rajcza i Milówka mają powody do radości! Na terenie ich gmin powstanie transgraniczna trasa rowerowa! Partnerami projektu współfinansowanego przez nasz kraj oraz program Interreg są Gmina Rajcza, Gmina Milówka, Obec Oščadnica oraz Obec Dunajov. Zakończenie realizacji działań w projekcie zaplanowano na koniec 2018 roku.

trasarower

- Celem projektu jest stworzenie ponad 14 km trasy rowerowej biegnącej przez gminy Dunajov, Oščadnica, Rajcza. Powstaną różne elementy infrastruktury ruchu turystycznego, które będą informowały o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym regionu (tablice informacyjne) lub ułatwiały korzystanie z walorów tego dziedzictwa (wieże widokowe, parkingi itp.). Po wybudowaniu trasy zorganizowany zostanie Dzień Kolarstwa – czytamy w komunikacie Ministerstwa Rozwoju.

7 czerwca br. wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podpisał umowę. Projekt nosi nazwę Budowa transgranicznej słowacko-polskiej trasy turystycznej. Wartość dofinansowania projektu to ponad 3 mln euro. Partnerem wiodącym tego projektu jest Miasto Krásno nad Kysucou.

- Realizacja takich projektów przez partnerów z Polski i Słowacji przyczyni się do wzrostu atrakcyjności pogranicza. Programy Interreg są realną szansą na wprowadzenie pozytywnych zmian, z których skorzystać będzie mógł każdy mieszkaniec i turysta odwiedzający obszary przygraniczne – powiedział wiceszef resortu rozwoju Adam Hamryszczak.

W Programie Interreg Polska-Słowacja trwa podpisywanie umów o dofinansowanie projektów w ramach następujących priorytetów: „Ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza”, „Rozwój edukacji transgranicznej i uczenia się przez całe życie” oraz „Zwiększanie dostępności transgranicznej obszaru pogranicza poprzez rozwój transportu multimodalnego”.

Dotychczas Instytucja Zarządzająca podpisała 15 z 19 umów na projekty z obszaru dziedzictwa kulturowego zatwierdzone w lutym br. Ostatnimi kontraktowanymi projektami z tego obszaru będą te złożone w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dla których trwa uzupełnianie niezbędnej dokumentacji. Równolegle odbywa się kontraktacja zatwierdzonych do dofinansowania w maju br. projektów z dziedziny edukacji (3 projekty) oraz transportu multimodalnego (1 projekt).

O środki na realizację kolejnych projektów będzie można aplikować we wrześniu i październiku 2017 r. Wtedy otwarty będzie nabór w ramach osi priorytetowej dot. dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Nabór na kolejne projekty z dziedziny transportu multimodalnego oraz transgraniczne projekty edukacyjne planowany jest na marzec – kwiecień 2018 r.

Udostępnij

11
+11
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę