Pociągiem 120 km/h do Bielska? Będzie remont linii kolejowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pociąg Inka to nie koniec bieżących informacji w sprawie kolei. Są dobre wieści na temat poprawy stanu trasy Bielsko-Biała – Żywiec.

Koleje Bielsko Biała

Jest bowiem umowa, podpisana przez PKP Polskie Linie Kolejowe, na modernizację pierwszego odcinka trasy z Czechowic – Dziedzic do Zwardonia. W pierwszej kolejności remontowany będzie fragment  Bielsko-Biała Lipnik – Wilkowice Bystra. W ramach umowy, która opiewa na kwotę 70 milionów złotych, realizowana będzie modernizacja stacji i przystanków, czyli: Bielsko-Biała Lipnik, Bielsko-Biała Leszczyny, Bielsko-Biała Mikuszowice, Wilkowice – Bystra. Chodzi głównie o podwyższenie istniejących peronów i zakup nowego osprzętu: kosze a śmieci, ławki, nowoczesne rozkłady jazdy. Remontowane mają być też oświetlenie stacji i dojścia do nich. Unowocześnione zostaną tory, rozjazdy i 11 przejazdów kolejowych. Zabiegi takie mają spowodować dwukrotnie większą niż do tej pory prędkość przejazdu, nawet do 120 km/h. Remontować będą firma Intop Warszawa Sp. z o. o. oraz Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane „TOR” Sp. z o. o. Cała trasa Czechowice – Dziedzice – Zwardoń ma być wyremontowana do 2023 roku, a koszt przedsięwzięcia to 200 milionów złotych.

Udostępnij

3
+2
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę