Pod Babią Górą, w Parku Narodowym, też wycinka - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Obowiązujące od początku roku „lex Szyszko” wywołało specyficzne wyczulenie na tematy wycinki drzew, nawet te niezwiązane z nim. Uwagę przykuło w związku z tym i obwieszczenie o planowanej wycince drzew na Markowych Szczawinach, pod Babią Górą, najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego. Sprawa tym bardziej intrygująca, że to przecież teren Babiogórskiego Parku Narodowego, a więc terenu obłożonego szczególnymi obostrzeniami.

100 5841

Jak się dowiedzieliśmy w centrali parku, chodzi o 70 martwych drzew w pobliżu schroniska na Markowych Szczawinach. Według władz BGPN zagrażają one bezpieczeństwu turystów, gdyż usytuowane są w pobliżu szlaków: czarnego i zielonego z Zawoi oraz czerwonego – głównego szlaku beskidzkiego. Drzewa, ogółem, najprawdopodobniej są własnością co najmniej 12 podmiotów, spadkobierców. W związku z trudnościami w ich ustaleniu, władze Babiogórskiego Parku Narodowego zamieściły ogłoszenie o wszczętym postępowaniu administracyjnym w sprawie ustalenia dalszego postępowania i w nadziei, że zgłoszą się posiadacze tego mienia. Sprawa dotyczy działek o nr 22610/1, 22611/1, 22607/6, 22607/7 położonych w Zawoi Markowe Szczawiny.
W przyszłym tygodniu mija termin postępowania.

Udostępnij

1
0
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę