Łączy, ale dzieli. W Żywcu również - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Teoretycznie "wspólne" obchodzenie rocznicy wyborów do Sejmu kontraktowego od dawna wywołuje wiele kontrowersji i sporów. Dzieje się tak również na niwie lokalnej, a burzliwość tematu widać na udostępnionym poniżej filmie.

Ratusz klutnia

Jeszcze na początku maja w żywieckim Ratuszu odbyło się spotkanie rocznicowe, związane z obchodami wyborów do sejmu PRL X kadencji oraz Senatu RP I kadencji z 4 czerwca 1989 roku. W debacie uczestniczyła była parlamentarzystka OKP/Unii Demokratycznej/Unii Wolności/Partii Demokratycznej Grażyna Staniszewska z Bielska – Białej oraz członek KC PZPR Andrzej Gdula. Formalnie spotkanie organizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Żywieckiej, a uczestniczył w nim też burmistrz  Żywca Antoni Szlagor.  

Wydarzenie zakończyło się mocną awanturą, która przywodzi na skojarzenie niektóre fakty z ogólnopolskiej areny i incydenty z nieprzywitaniem się, niepodawaniem ręki, a przede wszystkim z niezliczoną ilością rozłącznego świętowania przez rozmaite czynniki państwowe. Jedni tu, drudzy gdzie indziej, jedni wraz z drugimi zasiadać do stołu nie będą. Koniec żywieckiej debaty pokazał też, jak istotne wciąż są dawne rozbieżności i usytuowania po którejś ze stron i jak bardzo rzutują na czas obecny.

O co poszło? Jeden ze słuchaczy za niedopuszczalny uznał fakt udziału Andrzeja Gduli w tym spotkaniu, domagając się wyjaśnień. W efekcie doszło do napięcia i mocnej wymiany zdań między nim, a burmistrzem Antonim Szlagorem. Film można zobaczyć pod tekstem, omawiana scena rozgrywa się w końcówce. 

Dziś z kolei w Urzędzie Miejskim w Żywcu odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej, poświęcona rocznicy. 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Xvew3w_437Y&feature=player_embedded

 

Udostępnij

1
-1
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę