Osobliwe kradzieże w Świnnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wartość materialna niewielka, ale symbolika bardzo znacząca. 

Kradzieze Swinna

 W ostatnim czasie wejście do Gminnego Ośrodka Kultury w Świnnej zostało przyozdobione w sposób tyleż samo szczególny, jak i nietrwały. Dyrektor GOK Mieczysław Krzak dokonał małej zmiany w wystroju wnętrza i bardzo go zdziwił rozwój sytuacji.

- W biurze miałem donicę z kwiatkiem, do której wsadzona była też figurka Matki Boskiej. Ostatnio przeniosłem całość i postawiłem obok drzwi wejściowych do budynku, gdzie mamy taki kącik informacyjny. Nie wiem, czy wytrzymało dobę. Gdy się popatrzyłem na drugi dzień figurki Matki Boskiej już nie było. Dziwna sprawa. Wiadomo, że rzecz niby drobna, ale bardzo symboliczna. Po co komuś taki czyn? - zastanawia się Mieczysław Krzak.

Ten właśnie szczególny charakter figurki i nadchodzące święto mogłyby z pozoru dostarczać wytłumaczenia i łagodzić sprawę. Stało się jednak coś, co nakazuje sądzić, że powodem mogła być po prostu łatwość dostępu.

- Później postawiłem w to miejsce małego górala. On też zniknął po jednym dniu albo szybciej - dodaje dyrektor Krzak.

 

Udostępnij

5
+3
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę