Sentymentalna podróż z USA do Jeleśni - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rodzina pochodzenia żydowskiego o nazwisku Schanzer ze Stanów Zjednoczonych oraz Danii odwiedziła gminę Jeleśnia w podróży sentymentalnej. W roku 1903 pradziadek Steve'a Schanzera wyjechał z Jeleśni do Ameryki. Rosalyn i Steve Schanzer przyjechali zobaczyć okolice, gdzie mieszkali w Jeleśni jego pradziadkowie.

Wizytę na terenie Jeleśni zorganizował Kazimierz Klimczak, który ma zainteresowania historyczne. Przy okazji goście odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni, gdzie opowiedzieli historię swojej rodziny. Zapoznali się także z wystawą zdobnictwa bibułkowego i drewnianej zabawki ludowej.

Rosalyn Schanzer zainteresowała książka dla dzieci przeznaczona na nagrody w konkursie piosenki. Jak wyniknęło z dalszej rozmowy Rosalyn jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci. Pisze książki o ważnych przygodach historycznych.

Inspiracje czerpie również z wielu podróży po całym świecie. Jako zapalony podróżnik fotografowała dzikie lwy i słonie w Afryce z odległości dwóch stóp. Pływała obok rekinów na Belize, odbywała podróże kajakiem na Alasce, w Kanadzie i Meksyku. Wędrowała po Andach, poławiała piranie i badała starożytne ruiny Inków w Peru i Boliwii. Przebywała w bujnych lasach tropikalnych w Kostaryce oraz suchych lasach Ekwadoru, fotografowała złote świątynie w Tajlandii i morskie iguany na wyspach Galapagos.

Przez wiele lat Rosalyn Schanzer wykonała mnóstwo zdjęć. Przygotowała ilustracje do kart z pozdrowieniami i książek z wyskakującymi okrągłymi drzwiami dla kart Hallmarku, do artykułów z czasopism i gazet, plakatów, gier dla dzieci i licznych książek dla wielu największych wydawców. Ale wszystkie te książki zostały napisane przez innych ludzi. W końcu postanowiła spróbować nowej przygody. W 1993 roku zaczęła pisać i ilustrować pierwszą z wielu docenionych książek o słynnych poszukiwaczach przygód z historii. Pisanie książek okazało się być bardziej zabawne i trudniejsze niż kiedykolwiek sobie wyobrażała. Mieszka ze swoim mężem Steve w Fairfax Station w Wirginii.
Źródło: jelesnia.naszgok.pl

Udostępnij

3
+3
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę