Co z porządkiem w Parku Żywieckim? Burmistrz odpowiada - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka tygodni temu  publikowaliśmy refleksje Czytelniczki na temat porządku w Parku Żywieckim, które podparte były zapytaniami do włodarza miasta, w związku z widocznym wtedy dużym zaśmieceniem tej części Żywca.  

Park porzadek

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Po sugestiach Czytelniczki, nasza redakcja zwróciła się z jej pytaniami do burmistrza A. Szlagora o to, czy władze miejskie zamierzają przedsięwziąć jakieś dodatkowe kroki w tym temacie oraz co z powalonymi drzewami i płotem po silnych wiatrach z ostatnich miesięcy.  

- Cały czas pracujemy nad tym, by zmniejszać skutki zaśmiecania i dewastacji w różnych rejonach miasta. Niedawno na przykład zdewastowana została wiata przystankowa przy ulicy Tetmajera obok nowego Przedszkola nr 1. Ciężko w takiej sytuacji znaleźć odpowiednie słowa, których należałoby użyć w stosunku do osób, które dopuściły się tego aktu wandalizmu. Sprawą zajmuje się policja, mam nadzieję, że sprawcy zostaną ustaleni i poniosą odpowiednie konsekwencje. Niestety nie da się postawić policjanta czy strażnika miejskiego na każdym rogu, by uniknąć dewastacji. Myślę, że pomocnym działaniem w walce z wandalizmem jest ciągła rozbudowa sieci monitoringu miejskiego.  Co do zaśmiecenia. Niepojętym jest wyrzucanie śmieci przez ludzi, którzy za odbiór śmieci co miesiąc płacą. Brak w tym jakiejkolwiek logiki. W ostatnim czasie zatrudniłem dodatkowe osoby do sprzątania miasta. Myślę, że dzięki temu będzie czyściej. Mam jednak cały czas smutną refleksję, że my będziemy likwidować skutek, a nie przyczynę - mówi Antoni Szlagor.

Jak dodaje burmistrz, wykonane już zostały w parku prace, związane z likwidacją szkód po przejściu wiosennych wichur.

Udostępnij

4
0
4

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę