Co z przejściem podziemnym pod ul. Dworcową? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kilka lat temu wyremontowano dworzec PKP w Żywcu. Dłużej stan opłakany prezentowało przejście podziemne pod ul. Dworcową.

IMAG2091

Dzięki staraniom miasta  jest już jednak w znacznej części odnowione. Wydaje się, że jednak czegoś tam brakuje. Czego? Poręczy przy schodach. Dla osób starszych, niedowidzących lub mających problem z poruszaniem się, czy też obarczonych ciężkim bagażem - co w przypadku sąsiedztwa dworców nie jest takie rzadkie – jest to duże utrudnienie. Trafiają ręką na gołe ściany. Czy Urząd MIasta coś z tym zrobi?
Przywołane przejście podziemne zrewitalizowano dzięki pomocy Grupy Żywiec. Dlatego zapewne ściany tunelu pokryte są jej reklamami. Chwała fundatorowi za taki fakt. Przedstawiona na prawej ścianie linia rozwoju zakładów może budzić ciekawe skojarzenie z przejściami podziemnymi przy dworcach dużych miast. Tam zobaczymy często na ich sieć komunikacyjną różnych środków lokomocji miejskiej. W Żywcu to reklama piwa i jedyny kierunek – browar. Wielu osobom z głębi kraju słowo „Żywiec” kojarzy się przecież tylko z piwem.

Udostępnij

7
+6
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę