Sopotniańskie kolędowanie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W minioną sobotę odbyło się "13.Kolędowanie w Sopotni Małej".

kol tyt 2

To  impreza folklorystyczna, mająca na celu kultywowanie tradycji kolędniczych na Żywiecczyźnie. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Jeleśnia, Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni, Stowarzyszenie Społeczno- Kulturalne „Romanka” w Sopotni Małej, Koło Gospodyń Wiejskich w Sopotni Małej, Ochotnicza Straż Pożarna w Sopotni Małej, Sołtys Sołectwa Sopotnia Mała.
W plenerze odbył się korowód Dziadów Noworocznych i orszak Trzech Króli. W Domu Strażaka zaś zakolędowały Dziady z Kamesznicy. Pięknie zagrały i zaśpiewały kolędy dzieci z Ogniska Twórczości Artystycznej Fundacji Baraci Golec z Jeleśni oraz z Zespołu Regionalnego Romanecka z Sopotni Małej. Ciekawe widowisko teatralne HERODY przedstawił Zespół Regionalny Grojcowianie z Wieprza. Zespół Regionalny Romanka z Sopotni Małej zaprezentował zwyczaj Trzej Królowie Sopotniańscy. Do północy bawiono się na zabawie karnawałowej przy muzyce kapeli góralskiej Eśta.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę