Przemarsz przez Żywiec i hasła pod Ratuszem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Idący w pochodzie tłum na ulicach Żywca, głośnie - często niecenzuralne skandowanie, znicze przy drzwiach Ratusza i nieliczna asysta policjantów. Tak wyglądał wczorajszy protest w Żywcu, po ostatnim orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

drzewi

 Uczestnicy protestu zgromadzili się na żywieckim Rynku wczoraj około godz. 18.00. Przed wejściem Urzędy Miejskiego ustawiono rzędy zniczy, a na samych drzwiach pojawiły się kartki ze związanymi z demonstracja hasłami i symbolami.

Zgromadzeni ruszyli następnie w marszu w kierunku wylotu z miasta do Świnnej, zawracając na rondzie im. Rybarskiego i wracając ul. Kościuszki. Marszowi towarzyszyła nieliczna asysta policjantów, którzy potem poprosili już pozostać na płycie Rynku. Protestujący rozeszli się przed godz. 20.00.

Szerzej o marszu można przeczytać TUTAJ.

Udostępnij

6
+4
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę