Zbiórka na "tablicę smoleńską". Zawiśnie na dzwonnicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To jedna z najbardziej kontrowersyjnych ostatnio spraw w Żywcu.

Dzwonnica

 Na zabytkowej dzwonnicy w centrum Żywca, której administratorem jest Parafia NNMP w Żywcu, ma pojawić się tablica, upamiętniająca 80. rocznicę zbrodni katyńskiej i 10.rocznicę katastrofy smoleńskiej. Parafia zapewnia o zgodzie konserwatora zabytków, a żywczanie w internecie zastanawiają się nad zasadnością łączenia tych dwóch wydarzeń oraz Żywca z nimi. Jutro odbędzie się kwesta na rzecz zbiórki, a dwa tygodnie później jej poświęcenie. Poniżej pełna treść ogłoszenia parafialnego z ubiegłej niedzieli:

"Za tydzień zorganizowana będzie zbiórka pieniężna na tablicę upamiętniająca 80-tą rocznicę zbrodni katyńskiej i 10-tą rocznicę tragedii smoleńskiej. Dziękujemy przedstawicielom komitetu tej akcji za inicjatywę a wszystkim ofiarodawcom za materialne wsparcie. Poświęcenie tablicy pamiątkowej, która będzie umieszczona na dzwonnicy, odbędzie się 15 marca po Mszy. św o 12:30. Pragniemy poinformować, że wszystkie prace związane z zamieszczeniem tablicy pamiątkowej na Dzwonnicy były na bieżąco konsultowane i uzgadniane ze stosownym organem Kurii Diecezjalnej, Delegaturą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz właścicielem budowli."

Udostępnij

3
-37
40

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę