Ponownie przeorem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Swojego wyboru dokonała kapituła korbielowskiego klasztoru dominikanów.

Ruszel

Ojciec Krzysztof Ruszel ponownie przeorem - będzie kierował konwentem NMP Królowej Aniołów w Korbielowie przez kolejne trzy lata. Objęcie urzędu przeora przez o. Ruszela odbędzie się 2 maja. W kaplicy klasztornej przeor elekt złoży wobec prowincjała o. Pawła Kozackiego OP i korbielowskiej wspólnoty braci kaznodziejów wyznanie wiary, a następnie odbędzie się wspólna modlitwa.

Ojciec Krzysztof Ruszel urodził się 2 listopada 1981 roku w Rzeszowie. W 2001 roku wstąpił do Zakonu Kaznodziejskiego, w 2007 złożył śluby wieczyste, a rok później otrzymał święcenia kapłańskie. W 2014 roku został wybrany po raz pierwszy przeorem w Korbielowie.

Ojcowie dominikanie przybyli do Korbielowa w Beskidzie Żywieckim w 1958 roku. Prowadzą dom rekolekcyjny oraz parafię pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów.

Udostępnij

1
0
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę