Katastrofa w Szczyrku - podejrzani na wolności - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prowadzone śledztwo od początku było skomplikowane, a dodatkowo spowolnione zostało przez zagrożenie epidemiczne. 

Toga prokurator

 W minioną sobotę (16 maja) upłynął termin tymczasowego aresztowania trzech mężczyzn, podejrzanych o spowodowanie katastrofy w Szczyrku, gdzie w grudniu ubiegłego roku w wyniku pożaru i zawalenia się domu zginęło osiem osób. W piątek 15 maja natomiast Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu. Zostało złożone zażalenie na ta decyzję, gdyż śledczy wciąż obawiają się matactwa, tym bardziej prawdopodobnego przy groźbie surowej kary, jaka może być zasądzona oskarżonym. 

Przypomnijmy, że od 19 grudnia aresztowanych było trzech mężczyzn. Roman D. – prezes firmy budowlanej z Godziszki, która zleciła przewiert pod ulicą; Marcin S. i Józef D. – pracownicy bielskiej firmy budowlanej, specjalizującej się w przewiertach podziemnych i wykonujący to zlecenie. Usłyszeli zarzuty popełnienia czynu, polegającego na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób. Grozi im kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Ich areszt był już przedłużany.

W sprawie katastrofy w Szczyrku, z uwagi na skomplikowaną materię sprawy, wciąż prowadzone są ustalenia, a śledztwo zostało też spowolnione przez epidemię koronawirusa. O tym tragicznym zdarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę