Ponad 200 km w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Ratownicy w akcji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj w godzinach wieczornych, na prośbę Policji, ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR kierowali poszukiwaniami 50-letniego mieszkańca Buczkowic.

Zaginiony i GOPR

Mężczyzna wyszedł z domu położonego na skraju lasu i udał się w kierunku Magury. Z uzyskanych informacji wynikało, że może potrzebować pomocy medycznej. Wyznaczono sektory poszukiwań, w które w pierwszej kolejności udali się funkcjonariusze Policji z psami tropiącymi oraz patrole quadowe ratowników GOPR. Zurbanizowaną część terenu przeszukiwali strażacy PSP oraz OSP wspólnie z Policją oraz wyznaczonymi ratownikami GOPR. W teren górski udały się patrole piesze ratowników GOPR. Poszukiwania wsparli również strażacy OSP KSRG Stare Bielsko, operujący dronem z kamerą termowizyjną.

"O godzinie 21:43 jeden z patroli ratowników GOPR odnalazł poszukiwanego mężczyznę leżącego w zagłębieniu terenu, wychłodzonego, w stanie ogólnym dobrym. Mężczyznę przetransportowano karetką terenową i przekazano Policji.

W działaniach poszukiwawczych wzięło udział blisko 100 osób (40 ratowników GOPR, 34 strażaków PSP i OSP (OSP Buczkowice, OSP Meszna, OSP Stare Bielsko), ok. 30 funkcjonariuszy Policji oraz 3 psy poszukiwawcze). Podczas poszukiwań przebyto dystans ponad 200 km i 10 000 metrów przewyższenia." - informują ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę