Od browaru i mieszkańców dla szpitala - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tegorocznej edycji Świątecznej Zwrotki Ż zorganizowanej przez Arcyksiążęcy Browar w Żywcu mieszkańcy oddali 4801 butelek zwrotnych. Dzięki temu personel medyczny ze Szpitala Powiatowego w Żywcu otrzyma 193 darmowe posiłki z lokalnych restauracji. To potrójna korzyść: dla środowiska, służby zdrowia oraz restauratorów.

zwrotka zywiec

W specjalnej strefie akcji mieszkańcy zwrócili 4463 butelek, pokazując, że dbanie o środowisko jest dla nich ważne. Zgodnie z zapowiedzią za każdą oddaną butelkę Arcyksiążęcy Browar w Żywcu przekazał 1 zł na zakup  posiłków dla personelu medycznego ze Szpitala Powiatowego w Żywcu. Wcześniejszy zakup voucherów na posiłki umożliwił natychmiastowe przelanie środków finansowych restauratorom, co w obecnej sytuacji związanej z ponownym zamknięciem lokali ma szczególne znaczenie. Każdy voucher ma wartość 25 zł, a na jego wykorzystanie będzie czas do końca lutego 2021 roku.

Jestem dumny z tego, że po raz kolejny Arcyksiążęcy Browar w Żywcu zorganizował Świąteczną Zwrotkę Ż , która promuje opakowania zwrotne jako te najbardziej przyjazne dla naszej planety. I tym razem pracownicy Browaru wraz z mieszkańcami Żywca zjednoczyli się w słusznej sprawie, nie tylko przyczyniając się do poprawy jakości środowiska, ale przede wszystkim wspierając lokalną służbę zdrowia i gastronomię. Pokazuje to niebywałą siłę lokalnej społeczności, co szczerze wzrusza - mówi Paweł Bernatek, dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

W ramach podziękowań za tak liczny udział w akcji Arcyksiążęcy Browar w Żywcu postanowił dodatkowo doliczyć do puli zwrotów butelki oddane w tym czasie w sklepach, które w ramach kampanii Daj butelce drugie życie przyjmują je na co dzień bez paragonu. W Żywcu są to sklepy spożywcze na Os. Młodych 1 oraz Na Borach 1. Łącznie w sklepach oddano 338 butelek zwrotnych, które zwiększyły liczbę zakupionych voucherów dla medyków. W sumie Arcyksiążęcy Browar w Żywcu przekazał 4825 zł. na zakup posiłków.

- Wielokrotnie byliśmy świadkami tego, jak działanie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu pozytywnie wpływa na okolicę, w której wszyscy na co dzień żyjemy. Dlatego cieszę się, że tak wielu mieszkańców naszego miasta i regionu wzięło udział w Świątecznej Zwrotce Ż i tym samym wsparło naszą służbę zdrowia, walczącą o nasze zdrowie w żywieckim szpitalu oraz lokalne punkty gastronomiczne, tak cenione i lubiane przez wszystkich mieszkańców regionu. Chciałbym podziękować każdej osobie, która wsparła tę ważną dla nas wszystkich akcję, pomagając planecie oraz najbliższym sąsiadom i przyjaciołom – mówi Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca.

W mobilnym punkcie przyjmowane były butelki zwrotne marek, Żywiec, Brackie Żatecky Pils, EB Warka, Warka Radler, Tatra, Królewskie, Leżajsk, Namysłów Pils, Zamkowe, Specjal. Cały proces odbywał się także z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemicznego – wejścia do strefy pilnowały osoby porządkowe, które dbały o dezynfekcję dłoni oraz noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców miasta. Wszystkie butelki od razu po odebraniu poddano dezynfekcji.

Akcja, która odbyła się w Żywcu to część kampanii Wielkiej Zwrotki Ż oraz Świątecznej Zwrotki Ż, które zachęcają do oddawania butelek zwrotnych i dawania im kolejnego życia. Butelka zwrotna może bowiem bez żadnego dodatkowego przetworzenia zostać ponownie użyta aż 25 razy, a jej cykl życia trwa nawet 5 lat. Ślad węglowy 1 butelki zwrotnej jest nawet 10 razy mniejszy niż tej bezzwrotnej. Szczegóły akcji dostępne są na stronie zwrocbutelke.pl

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę