Wspierają wolontariuszy WOŚP - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał WOŚP. W powiecie żywieckim szczególnie aktywny jest sztab z Węgierskiej Górki. Wśród zaplanowanych na ten dzień atrakcji są m.in. przejażdżki samochodami rajdowymi. W ciągu 20 lat działalności mieszkańcy Żywiecczyzny, za pośrednictwem sztabu w Węgierskiej Górce, przekazali WOŚP ponad 800 tysięcy złotych. W ubiegłym roku zebrano 109547,79.

wosp wg copy

Wolontariusze zaangażowani w zbiórkę funduszy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy będą mogli napić się gorących napojów i zjeść ciepłą zupę, a takie wsparcie zapewnia im Famed Żywiec. Spółka w tym roku wyjątkowo głośno gra z Orkiestrą. Na jej rzecz podarowała także nowoczesny stół operacyjny. Decyzją władz Fundacji zostanie on przekazany na oddział chirurgii dziecięcej i traumatologii Szpitala Parkitka w Częstochowie.

– Finały WOŚP-u to największa po Dniach Gminy impreza na naszym terenie. We współpracę przy finale angażują się władze samorządowe, a także wiele osób prywatnych, lokalnych firm, artystów i pasjonatów. Nasi przyjaciele ofiarowują przedmioty na licytacje, pomagają w ich organizacji i sami licytują. Wszystkich którzy chcą miło spędzić czas w niedzielę zapraszamy do nas. Wierzę, że uda nam się pobić ubiegłoroczny wynik zbiórki – mówi Urszula Figura, koordynator sztabu WOŚP
w Węgierskiej Górce.

– Finał Wielkiej Orkiestry wyzwala mnóstwo pozytywnej energii, a my cieszymy się, że możemy go realnie wspomóc. Tegoroczna zima nie jest najmroźniejsza, niemniej przebywając długo na otwartej przestrzeni warto, z myślą o zdrowiu, które wszyscy tak bardzo cenimy, co pewien czas ogrzać się, napić czy zjeść coś ciepłego. Pomyśleliśmy, aby w ten właśnie sposób pomóc wolontariuszom, którzy angażują się dla naszego wspólnego dobra – mówi Marta Babiuch, specjalistka ds. marketingu Famedu Żywiec.

Wpływa na przebieg wydarzeń tegorocznego finału mają obowiązujące obostrzenia, związane
z sytuacją epidemiczną.

– W tym roku zapraszamy pod Halę Sportowo-Widowiskową, gdzie od godz. 9.00 trwać będzie MOTO-Orkiestra. Blisko 20 kierowców zaprasza na przejażdżki samochodami rajdowymi. Po południu na ryneczku w centrum Węgierskiej Górki odbędzie się kiermasz rękodzieła i licytacje na żywo, a o 18.00 wypuścimy świecące balony z helem – informuje Urszula Figura.

Zapewnienie ciepłych posiłków i napojów to nie jedyna forma wsparcia WOŚP przez spółkę. Famed ufundował nowoczesny stół operacyjny Optima, który trafi do szpitala w Częstochowie. Będzie służył lekarzom pracującym na oddziale chirurgii dziecięcej i traumatologii. Został wyposażony
w przystawki dedykowane tym specjalizacjom medycyny.

– Na co dzień pomagamy szpitalom dostarczając sprzęt medyczny umożliwiający leczenie chorych
i walkę z epidemią koronawirusa. Mimo postępów na polu wyposażenia w nowoczesną aparaturę potrzeby polskich szpitali wciąż są wysokie. Wierzymy, że przekazany przez nas stół operacyjny będzie dodatkową cegiełką budującą fundament nowoczesnej służby zdrowia, a specjaliści ze szpitala Parkitka będą mogli efektywniej pomagać małym pacjentom w powrocie do zdrowia – dodaje Marta Babiuch.

Jesienią spółka zrealizowała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kontrakt na dostawę 500 egzemplarzy łóżek szpitalnych o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb oddziałów intensywnej terapii. Sprzęt trafił do niemal 40 krajowych szpitali w których tworzone były nowe oddziały, dedykowane walce z Covid-19.

W czerwcu ubiegłego roku Famed przekazał na rzecz Starostwa Powiatowego w Żywcu pakiety środków ochrony osobistej. Materiały w postaci maseczek, płynów do dezynfekcji oraz długopisów i notatników zostały wykorzystane w szkołach, w których odbywały się egzaminy maturalne.

 

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę