Zmiana szefostwa powiatowej straży pożarnej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 29 stycznia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żywcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu.

Zmiana w komendzie

St. bryg. mgr inż. Krzysztofa Grygla zmieni na tym stanowisku jego dotychczasowy zastępca, mł. bryg. mgr inż. Łukasz Węgliński. 

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu przez dowódcę uroczystości. Po powitaniu zaproszonych gości zgodnie z ceremoniałem nastąpiło odczytanie decyzji o zwolnieniu ze służby w Państwowej Straży Pożarnej, pożegnanie dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu st. bryg. Krzysztofa Grygiela ze sztandarem i przekazanie obowiązków służbowych Komendanta Powiatowego PSP w Żywcu nowemu powołanemu Komendantowi Powiatowemu PSP w Żywcu mł. bryg. Łukaszowi Węglińskiemu.

Ustępujący komendant podsumował swoją służbę w KP PSP w Żywcu, KM PSP Bielsku-Białej oraz KM PSP Lublinie. Podziękował przełożonym i podwładnym za współpracę. W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy dziękowali za dotychczasową współpracę odchodzącemu komendantowi oraz  życzyli pomyślności w realizacji życiowych zamierzeń oraz wielu lat w dobrym zdrowiu. W swoich przemówieniach wszyscy gratulowali oraz życzyli pomyślności i satysfakcji na nowym stanowisku, jak również zapewnili o chęci współpracy przy realizacji przedsięwzięć na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu żywieckiego. Nowo powołany komendant również zabrał głos

- To wielki zaszczyt, ale również wyzwanie, nowy zakres obowiązków i odpowiedzialność. Dziękuję Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu za wyróżnienie, a przede wszystkim za zaufanie jakim mnie obdarzył. Pragnę zapewnić Pana komendanta, że swoją służbę będę pełnił z należytą starannością, z zachowaniem dyscypliny służbowej, zarówno wobec przełożonych, jak i podwładnych strażaków - powiedział Węgliński

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę