Budował jedna drogę, a niszczył inne - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jeden z pojazdów uczestniczących w budowie drogi ekspresowej S1 ("obejście Węgierskiej Górki) w okolicach Milówki ważył ponad 50 ton – o ponad połowę więcej niż było to dopuszczalne. Do tego nacisk kół osi podwójnej napędowej na nawierzchnię drogi został przekroczony o blisko 70%. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy, a przewoźnik zmierzy się z konsekwencjami w postaci maksymalnej ustawowej kary pieniężnej.

przeladowanie s1

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Katowicach, w miniony piątek (29 stycznia) inspektorzy pracujący na co dzień przy punkcie kontroli w Zwardoniu zatrzymali do sprawdzenia czteroosiowy pojazd ciężarowy, poruszający się drogą wojewódzką nr 943 i wyładowany po brzegi ziemią z wykopu. Pojazd skierowano na punkt kontroli w Zwardoniu, gdzie na zalegalizowanym punkcie do ważenia dokonano stosownych pomiarów. Jak się okazało, ważonym pojazdem wykonywano przewozy w związku z budową drogi S1. Samochód był stanowczo przeładowany ziemią, gdyż jego rzeczywista masa całkowita wynosiła ponad 50 t, co stanowiło przekroczenie o ponad 18 t. Tym samym naciski obydwu par osi pojazdu zostały także przekroczone: jedna o blisko 9% (8,89% tj. o 1,6 t), oraz druga aż o prawie 70% (69,72% tj. o 12,55 t).

Przewoźnikowi grozi maksymalna przewidziana ustawą kara 15 tys. zł, którą nakłada się za przekroczenie choćby jednego z parametrów już powyżej 20%. Inspektorzy wydali zakaz dalszej jazdy tak załadowanym pojazdem.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę