Nie będzie nas, będzie las? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nasz region jest pod kątem własności lasów dosyć specyficzny, sporo osób jest tu posiadaczami leśnych działek. O sytuację w lasach na Żywiecczyźnie zapytaliśmy Andrzeja Żbikowskiego, nadleśniczego z Nadleśnictwa Jeleśnia.

forest-272595 960 720

- Jest stabilnie. Wycinka drzew na leśnych terenach nie nasila się - podkreśla nasz rozmówca. Andrzej Żbikowski zaznacza, że lasów przybywa, więc są powody do radości. Na Żywiecczyźnie działają trzy nadleśnictwa - w Jeleśni, w Węgierskiej Górce i w Ujsołach. Nadleśnictwo w Jeleśni obejmuje ponad 11,5 tys. ha lasów, w Węgierskiej Górce ponad 9 tys. ha lasów, a nadleśnictwu w Ujsołach podlega 13,5 tys. ha lasów. Poza tym każda jednostka kontroluje również lasy prywatne.

Jak co roku z okazji Powiatowych Dni Lasu leśnicy z Węgierskiej Górki, Jeleśni i Ujsół wezmą udział w uroczystej mszy świętej. Odprawiona zostanie ona w najbliższą niedzielę, 4 czerwca o godzinie 11.15. Powiatowe Dni Lasu obchodzone są już po raz osiemnasty. Do udziału we mszy w żywieckiej konkatedrze leśnicy zachęcają wszystkich, którzy dbają o dobro lasów.

 

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę