Janosik jest kobietą - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W sobotę 29 maja startuje nowy cykl Kina Janosik, pod nazwą: "Janosik jest kobietą".

janosik jest kobieta plakat-1

"Janosik jest Kobietą" to program nowych wydarzeń adresowanych do Pań. Spotkania, debaty i dyskusje będą połączone z projekcjami filmowymi. Wszystkie spotkania będą dotyczyły KOBIET, ich udziału w różnych sektorach zawodowych, ich rolach społecznych, a także życiu rodzinnym. Na spotkania zapraszamy ekspertki w dziedzinie psychologii, filmu czy literatury.

Filmy wybieramy tak, żeby były nie tylko rozrywką, ale przede wszystkim inspirowały i pozwalały lepiej zrozumieć siebie i otaczającą rzeczywistość. Projekt będzie wspierał działania kobiece, uatrakcyjniał działania kulturalne na terenie miasta, pozwoli na stworzenie miejsca spotkań, dzielenia wspólnych pasji i zainteresowań kobiet. Przybliży sylwetki znanych kobiet, działających w różnych dziedzinach: literaturze, filmie, funkcjach społecznych, w biznesie i polityce.

W pierwszej odsłonie tematem będzie: Macierzyństwo.

Zaprosimy na naszą scenę dwie Gościnie, kobiety, ktróre realizuję swoje artystyczne pasje, a przy tym same są mamami.

 

EWA WOLF - Prowadzi autorskie zajęcia ze świadomości ciała Body ArtWork. Interesuje ją to, co prawdziwe, oczywiste, prozaiczne, brzydkie i stabuizowane. Ciekawi ją człowiek, jego emocje oraz ciało, które przemija, ulega presji czasu, nadwyręża się, napina, kumuluje emocje, rozpuszcza się w ruchu. Wyizolowane, samotne, a jednocześnie przynależące, będące częścią oraz iluminacją czegoś większego, tracące ostrość i podmiotowość w szerszym kontekście.

Sztukę traktuje jako środek wyrazu pozwalający na oswajanie lęków zarówno jednostkowych, jak i zbiorowych, pokonywanie przepaści kulturowych oraz narzędzie terapii: fotografowała kobiety po mastektomii, anorektyczki, osoby, które przetrwały Auschwitz, ludzi wyjętych spod prawa.

Prowadziła warsztaty zarówno fotograficzne jak i ruchowe dla kobiet, seniorów, dzieci z rodzin dotkniętych patologią społeczną, grup teatralnych, osób ze spektrum autyzmu, grup wsparcia dla kobiet po mastektomii.

Jako stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w projekcie Moje Góralskie Korzenie łączyła nowoczesne podejście do ruchu z góralskim tańcem i pieśniami.

Uważa, że próba odsłonięcia i opowiedzenia prawdy w akcie twórczym stanowi początek procesu zdrowienia.

 MAŁGORZATA MŁYNARZ - Dyrektorka Fundacji Braci Golec.

Współautorka i koordynatorka pilotażowego projektu z zakresu edukacji artystycznej Laboratorium Dźwięków realizowanego wśród podopiecznych Fundacji w 2011 r. Autorka powstałej w ramach projektu publikacji Nowe ścieżki edukacji artystycznej. Animatorka kultury, w kolejnych latach inicjowała i koordynowała projekty kulturalne realizowane przez fundację, m.in. Moja pierwsza kapela góralska (2012 r. ), Letnie Warsztaty Artystyczne z Fundacją Braci Golec (2013–2020 r.), Etnika Symfonicznie (2015 r.), Przestrzeń dla Pieśni (2016 r.).

 Przed spotkaniem seans filmu „Dzień Matki”. Każda rodzina obchodzi Dzień Matki na swój sposób. Jedni w podniosłej i uroczystej atmosferze, inni na luzie i ze śmiechem, ale wszyscy przede wszystkim z miłością. Garry Marshall – fachowiec od opowiadania o uczuciach z humorem – przedstawia cztery rodziny, których losy splotą się w tym wyjątkowym dniu.

29 maja, sobota, seans filmu godzina 18:00. Po projekcji spotkanie z Ewą Wolf i Małgorzatą Młynarz.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę