Znów kłopoty turystów w rejonie Babiej Góry - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tym razem na pomoc wezwane zostały słowackie służby ratownicze.

HZS Babia

 O tym zdarzeniu informuje słowacka Horska Zahranna Sluzba. Została dziś wezwana do pomocy polskiemu turyście, który utknął pod Babą Górą i ze względu na warunki atmosferyczne nie był w stanie samodzielnie zejść. Do czasu przybycia ratowników towarzysz wycieczki pierwszej pomocy. W sukurs pojechali ratownicy HZS z OS Západné Tatry, którzy przy pomocy terenowego quada przewieźli grupę ratowników do punktu widokowego pod Babą Górą, która następnie kontynuowała wychodzenie na nartach alpinistycznych. Ratownikom udało się dotrzeć do wyczerpanego turysty w miejscu „Pri studnička”. Zapewnili parze turystów komfort cieplny, rakiety śnieżne i ciepłe napoje. Przy pomocy rakiet śnieżnych wyczerpany turysta, w towarzystwie ratowników, zszedł do placówki HZS, a następnie przetransportowano go do Slanej Vody, gdzie zakończyła się akcja ratownicza.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę