Nielegalny hazard w Żywcu ukrócony - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zlikwidowali 6 punktów z nielegalnymi automatami do gier, z czego dwa znajdowały się w Żywcu. Mundurowi zabezpieczyli 25 szt. automatów do gier oraz ponad 30 tys. zł w gotówce.

KAS automaty

Śląska KAS skutecznie uderzyła z początkiem roku w nielegalny hazard. Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zlikwidowali kolejnych 6 punktów z nielegalnymi automatami do gier hazardowych – dwa w Żywcu i po jednym w Wodzisławiu Śląskim, Katowicach, Konopiskach oraz Zawadach.

Proceder o największej skali miał miejsce na terenie Żywca. Na jednej ulicy znajdowały się aż dwa nielegalne punkty, w których służby zabezpieczyły 11 automatów do gier. W wyniku skoordynowanych działań funkcjonariusze zatrzymali tam 4 osoby. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.
Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 25 nielegalnych automatów, na których przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Potwierdziły one hazardowy charakter urządzeń. Dodatkowo służby przechwyciły telefony komórkowe, karty sim, klucze serwisowe, dokumentację oraz ponad 30 tys. zł.

"Przypominamy, że urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3. Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu. Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjnego KAS – 800 060 000 i za pomocą elektronicznego formularza: Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link otwiera nowe okno)
mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl " - głosi komunikat "Skarbówki"

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę