Są pieniądze, będzie szpital? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) udzielił finansowania na budowę i wyposażenie powstającego Szpitala Powiatowego w Żywcu.

Szpital lipiec

Inwestycja realizowana jest na mocy umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pomiędzy Starostwem Powiatowym w Żywcu i InterHealth Canada. Firma finansuje budowę i ma prowadzić placówkę przez następnych 30 lat. Starostwo użyczyło na ten cel działkę i zbudowało drogę dojazdową.

Umowa kredytowa zawarta pomiędzy BGK i InterHealth Canada umożliwi dokończenie budowy Szpitala Powiatowego w Żywcu i wyposażenie go w niezbędny sprzęt. Jak podaje biuro prasowe BGK, łączna kwota finansowania wyniesie 140 mln zł, co stanowi około 60 proc. wartości całej inwestycji.

- Jednym z kluczowych zadań Banku Gospodarstwa Krajowego, wynikających z realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, jest poprawianie jakości życia Polaków. Nowy szpital w Żywcu jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w regionie. Ze względu na wysoki poziom skomplikowania tego projektu, jego historia jest długa. Cieszymy się, że jako bank możemy przyczynić się do jego szczęśliwego zakończenia, oferując finansowanie na okres aż 22 lat. Bez wątpienia jest to projekt, który wytycza nowe drogi na rynku PPP w Polsce – podkreśla Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

- Od ponad 20 lat InterHealth Canada świadczy usługi zarządzania placówkami medycznymi, zgodnie z najlepszymi standardami kanadyjskimi i międzynarodowymi. Szpital Powiatowy w Żywcu jest przełomowym projektem w tej części Europy. W naszym szpitalu świadczone będą kompleksowe usługi medyczne najwyższej jakości, a sam projekt stanie się siłą napędową dla popularyzacji idei PPP w Polsce. Cieszymy się, że projekt w Żywcu zyskał zaufanie Banku Gospodarstwa Krajowego i otrzymał finansowanie pozwalające na jego ukończenie. Nowy szpital będzie realizował wszystkie usługi medyczne świadczone w istniejącym szpitalu, szereg nowych świadczeń oraz zyska Szpitalny Oddział Ratunkowy wyposażony w lądowisko dla śmigłowca medycznego, co zagwarantuje szybszy dostęp do opieki dla pacjentów w stanach nagłych.  InterHealth Canada ukończyła pierwszy etap budowy nowego szpitala. Budynek jest w stanie surowym zamkniętym a parkingi i infrastruktura drogowa wokół niego są niemal gotowe do użytku. Rozpoczęto już także roboty związane z instalacjami wewnętrznymi. Planujemy uzyskać pozwolenie na użytkowanie za mniej niż rok, licząc od dzisiejszej daty - mówi prezes InterHealth Canada, Dr Zahid Al Sabti.

Udostępnij

6
+5
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę