Nowe przedszkole w Żywcu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budowa przedszkola przy ul. Tetmajera w Żywcu powoli dobiega końca. Już niebawem nastąpi przeprowadzka ze starej dotychczasowej siedziby placówki przy ul. ks. Słonki.

przedszkole główne

Prace wewnątrz budynku już się skończyły. Trwają jeszcze roboty na zewnątrz związane z chodnikami i parkingami. Przypomnijmy, że budowa nowego przedszkola ruszyła w lipcu ubiegłego roku. Swoją działalność placówka ma rozpocząć we wrześniu br. Uczęszczać ma do niej 130 dzieci. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 5,5 mln zł. Na ten cel miasto otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Ponad 1 mln zł pochodzi z miejskiego budżetu, reszta z dotacji.

Przedszkole będzie dobrze wyposażone. - Na parterze budynku znajdują się trzy sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem składowania leżaków, szatnia dla dzieci, sala dydaktyczna, pokój administracyjny, kuchnia z zapleczem, pomieszczenie konserwatora oraz pokój socjalny dla personelu technicznego - wyjaśnia burmistrz Żywca Antoni Szlagor. - Natomiast na piętrze zlokalizowane są trzy sale zajęć z sanitariatami i pomieszczeniem składowania leżaków, osiem sal dydaktycznych, sala audiowizualna z częścią na stroje, pomieszczenie socjalne wraz z szatnią dla pracowników oraz kotłownia - dodaje burmistrz. Co ważne, parter z piętrem połączone są dwoma klatkami schodowymi i windą dostosowaną do przewozu osób niepełnosprawnych.  

Nasz rozmówca podkreśla, że zagospodarowany jest również teren na zewnątrz budynku. - Znajdują się tam plac zabaw oraz zadaszony taras do prowadzenia zajęć z dziećmi na świeżym powietrzu - mówi Antoni Szlagor.

Burmistrz ma nadzieję, że nowa placówka spełni oczekiwania dzieci i ich rodziców.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę