Sukces żywieckich uczennic w krajowym konkursie - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uczennice klasy policyjnej z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu jako jedyne z województwa śląskiego znalazły się w finale konkursu. Jakiego?

„Policjanci w służbie historii” to hasło konkursu, który adresowany był do uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zgłosiły się 92 drużyny z terenu całego kraju. Realizację zadań konkursowych ukończyły 42 zespoły. Nad całością projektu czuwał były policjant żywieckiej komendy policji, a jednocześnie nauczyciel Paweł Roczyna.
Na prace konkursowe składały się trzy zadania:
Opis miejsca pamięci – polegający na odnalezieniu w swojej okolicy i opisaniu miejsca pamięci związanego z wkładem Policji Państwowej w budowanie polskiej państwowości w okresie II Rzeczypospolitej. Jeżeli nie było możliwości znalezienia takiego miejsca w najbliższej okolicy dopuszczalne było zrealizowanie tego zadania w oparciu o miejsce pamięci znajdujące się na byłych Kresach II Rzeczypospolitej.
Prezentacja policjanta – celem zadania było odnalezienie postaci policjanta, który pełnił służbę w Policji Państwowej w okresie XX-lecia międzywojennego i II wojny światowej, którego postawa może być przykładem etosu policyjnej służby. Na zadanie składał się opis postaci i przygotowanie krótkiego filmu (1,5-3 min.) prezentującego służbę na rzecz Państwa Polskiego.
Żywa lekcja historii – oczekiwanym efektem przygotowanie i przeprowadzenie „żywej lekcji historii” dla rówieśników bądź młodszych uczniów, podczas której mieli oni możliwość poznania historii związanej z miejscem pamięci i postacią policjanta.
Gdy uczennice z klasy policyjnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych z Żywca dowiedziały się o idei konkursu, postanowiły wziąć w nim udział. Wkrótce utworzyła się trzyosobowa drużyna, w skład której weszły: Olga Jakubiec, Natalia Żak oraz Barbara Wisińska. Opiekunem grupy został były policjant żywieckiej komendy policji i jednocześnie nauczyciel Paweł Roczyna. Uczennice w swojej pracy przybliżyły sylwetkę policjanta Józefa Gibasa, ojca Macieja Gibasa – obecnego radnego Rady Miejskiej w Żywcu. Całość materiałów dotyczących przedsięwzięcia znajdziecie TUTAJ.
Podczas rozstrzygnięcia konkursu, zespół z żywieckiego „mechanika”, znalazł się wśród 11 zespołów, które zdobyły tytuł laureata konkursu. W ramach nagrody uczennice wezmą udział w objeździe edukacyjnym śladami historii.policjantów i Policji Państwowej na byłych Kresach II Rzeczypospolitej.
Uczennicom oraz ich opiekunowi składamy serdeczne gratulacje!

Udostępnij

3
+2
1

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę